Najpiękniejszy balkon lub ogród

Konkurs odbędzie się po raz 25.

Prezydent Miasta Wejherowa ogłosił konkurs na najpiękniejsze wejherowskie balkony, ogrody i ogródki działkowe. Do 30 czerwca mieszkańcy mogą zgłosić swój ukwiecony balkon lub ogród do konkursu, który jest organizowany po raz 25. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

 

Konkurs każdego roku pozwala docenić najpiękniejsze wejherowskie balkony, ogrody i ogródki działkowe. Organizowany jest w trzech kategoriach: balkony i okna w domach jedno- i wielorodzinnych; ogrody przydomowe oraz ogrody działkowe.
Komisja będzie oceniała zgłoszone obiekty według następujących kryteriów: ogólny wyraz estetyczny; różnorodność roślin; kompozycja kolorystyczna roślin, pomysłowość kompozycji, walory upiększające, a w przypadku ogrodów działkowych nasadzenia roślin ozdobnych i ich utrzymanie; ogródek warzywno-owocowy i jego utrzymanie. W tym roku pojawi się nowe kryterium oceny: aspekt ekologiczny (np. zbiornik na deszczówkę, domki dla owadów, kompostownik, nieużywanie środków chemicznych do ochrony roślin czy sztucznych nawozów).

 

Regulamin konkursu wraz ze wzorem zgłoszenia jest dostępny na stronie miasta: www.wejherowo.pl

Zgłoszenia należy złożyć przez ePUAP lub pisemnie w Urzędzie Miejskim w Wejherowie, ul. 12 Marca 195, 84-200 Wejherowo do 30 czerwca 2022 r.

Zgłoszenia obiektów do kategorii ogrody działkowe dokonuje zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.