Atrakcyjne wakacje w Wejherowie

Półkolonie dla najmłodszych

W czasie rozpoczynających się pojutrze wakacji w Wejherowie odbywać się będą półkolonie pn. „Wakacje w mieście – wesoło, aktywnie i bezpiecznie”. Rekrutacja na zajęcia w szkołach nr 5 i nr 9 prowadzona jest w obu placówkach do 30 czerwca. To propozycja skierowana do dzieci, ale również dla pracujących podczas wakacji rodziców, którzy mają problem z opieką nad swoimi pociechami.

 

W półkoloniach wezmą udział dzieci mieszkające w Wejherowie, w wieku od zerówki do czwartej klasy szkoły podstawowej, których oboje rodzice pracują zawodowo.
– Po raz pierwszy, z inicjatywy prezydenta Krzysztofa Hildebrandta, organizujemy półkolonie letnie, zdając sobie sprawę z tego, że wakacje są cudownym czasem dla dzieci, ale niełatwym organizacyjne dla pracujących rodziców – mówi Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – Organizując półkolonie dla najmłodszych dzieci z Wejherowa, chcieliśmy chociaż w taki sposób pomóc zorganizować opiekę dla dziecka w wakacje. Myślę, że zajęcia są atrakcyjne i skorzystają na tym zarówno dzieci, jak i ich rodzice, zwłaszcza, że dla posiadaczy Wejherowskiej Karty Mieszkańca oferujemy zniżkę.
Półkolonie letnie odbędą się w dwóch terminach: od 18 do 29 lipca w SP nr 9 i od 1 do 12 sierpnia w SP nr 5. W programie półkolonii znajdą się konkursy, gry terenowe, warsztaty plastyczne, wycieczki, zajęcia muzyczne, sportowo-ruchowe i relaksacyjne, gry i zabawy integracyjne, spacery itp.
– Program półkolonii jest atrakcyjny, planujemy kilka wycieczek m.in. do Sopotu, Sławutowa, do wejherowskiej EKOFABRYKI – mówi Olga Tomaszewska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie. – Zapewniamy wyżywienie, opiekę medyczną i wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.
– Zachęcamy dzieci do udziału w półkoloniach, przewidziane są różne warsztaty artystyczne, dysponujemy zapleczem sportowym, każde dziecko znajdzie z pewnością coś dla siebie – mówi Beata Dampc, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie. – Dzieci, które spędzają wolny czas ze swoimi rówieśnikami, spędzają go w sposób wesoły, ciekawszy i bezpieczniejszy.
Koszt wynosi 750 zł, a dla posiadaczy Wejherowskiej Karty Mieszkańca – 500 zł.
Rekrutacja trwa do 30 czerwca br. w Szkole Podstawowej nr 5: tel. 58 672 16 46 i Szkole Podstawowej nr 9: tel. 58 672 20 10.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.