Piękny koncert „Pokój Wam”

Misternicy Kaszubscy uczcili swoje 20-lecie

Z okazji 20-lecia wystawiania Misterium na Kalwarii Wejherowskiej, czyli okrągłego jubileuszu Misterników Kaszubskich, 11 czerwca br. odbyła się uroczysta msza święta w kosciele św. Anny, premiera filmu „Misterium” oraz znakomity koncert.

 

Prezydent Krzysztof Hildebrandt i jego zastępca Arkadiusz Kraszkiewicz wręczają symboliczny czek prezesowi Misterników Kaszubskich, reżyserowi inscenizacji - Wojciechowi Rybakowskiemu.
Prezydent Krzysztof Hildebrandt i jego zastępca Arkadiusz Kraszkiewicz wręczają symboliczny czek prezesowi Misterników Kaszubskich, reżyserowi inscenizacji – Wojciechowi Rybakowskiemu.

Pomysłodawcą oraz założycielem Stowarzyszenia Misternicy Kaszubscy jest Wojciech Rybakowski, jest zarówno prezesem organizacji, jak i reżyserem tych wyjątkowych inscenizacji. Od 20 lat w Wielkim Tygodniu przed Wielkanocą Misternicy Kaszubscy odtwarzają drogę Jezusa na Golgotę. Misterium Męki Pańskiej z bogatą oprawą, m.in. muzyczną, przyciąga na Kalwarię Wejherowską tysiące mieszkańców naszego miasta, powiatu wejherowskiego, Trójmiasta i regionu. To jedna z najważniejszych rekonstrukcji historycznych na Pomorzu.
Misternicy swoimi inscenizacjami uświetniają też inne wydarzenia religijne, m.in. wjazd Jezusa do Jerozolimy w Niedzielę Palmową czy nabożeństwo Wielkiego Czwartku.

Z okazji 20-lecia działalności grupy aktorów odbyła się msza święta w kościele klasztornym ojców Franciszkanów, a także uroczysta premiera filmu pt. „Misternicy”.
Zwieńczeniem tego wydarzenia był niesamowity koncert „Pokój Wam” z udziałem muzyków oraz samych Misterników. Na scenie przy kaplicy Trzech Krzyży na Kalwarii zaśpiewał chór pod dyrekcją Weroniki Korthals.
Wśród słuchaczy znalazł się prezydent Wejherowa, Krzysztof Hildebrandt, który serdecznie pogratulował misternikom pięknego jubileuszu oraz podkreślił, że działalność stowarzyszenia jest niezwykle istotna dla wszystkich mieszkańców miasta. Dodatkowo Misternicy Kaszubscy z rąk prezydenta Wejherowa otrzymali czek na kwotę 10 tys. zł w ramach podziękowania za ich wkład w historię i promocję miasta.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.