Nagrodzono K. Brzozowskiego

25 lat pracy artystycznej

Jubileusz 25-lecia pracy artystycznej obchodził Krzysztof Brzozowski, dyrygent, animator kultury i kierownik artystyczny Chóru św. Cecylii w Rumi. Z tej okazji odbył się wyjątkowy koncert, podczas którego rozbrzmiała polska muzyka filmowa.

 

W kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi, w ramach inauguracji obchodów 100-lecia działalności Chóru św. Cecylii z Rumi oraz 25-lecia działalności artystycznej jego dyrygenta Krzysztofa Brzozowskiego, odbył się Koncert Polskiej Muzyki Filmowej.
Z okazji Jubileuszu Krzysztof Brzozowski odznaczony został Medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Aktu dekoracji w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dokonała starosta wejherowski Gabriela Lisius wraz z wicestarostą Jackiem Thielem. Ponadto Zarząd Powiatu Wejherowskiego uhonorował Krzysztofa Brzozowskiego Nagrodą Remusa w wysokości 5 tys. zł.
– Nagroda przyznawana jest osobom lub instytucjom, które swoją pracą i osiągnięciami w dziedzinie twórczości artystycznej przyczyniają się do promowania i rozsławiania Powiatu Wejherowskiego w kraju i poza jego granicami oraz wnoszą istotny wkład w życie kulturalne powiatu – mówi Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.
W koncercie pod dyrekcją Krzysztofa Brzozowskiego wystąpili: Pomorska Orkiestra Symfoniczna, Edyta Piasecka (sopran), ARTur Moon (Artur Sychowski – fortepian) oraz Chór św. Cecylii. Widzowie usłyszeli muzykę Wojciecha Kilara, Krzesimira Dębskiego i ARTur’a Moon’a. Koncert zachwycił licznie zgromadzoną publiczność, która nagrodziła artystów gromkimi brawami i owacjami na stojąco.

 

Krzysztof Brzozowski – dyrygent, wokalista, pedagog, animator kultury, artysta śpiewak Opery Bałtyckiej. Od 2002 r. dyrygent i kierownik artystyczny Chóru św. Cecylii w Rumi. Jest pomysłodawcą i realizatorem szeregu wydarzeń kulturalnych w Rumi i na terenie powiatu wejherowskiego, które zdobyły uznanie mieszkańców i zostały wpisane do kalendarza imprez jako cykliczne wydarzenia, w tym corocznych koncertów wokalno-instrumentalnych z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz cyklu audycji „Historia pisana językiem tonów” odbywających się od 2003 r.
W 2017 r. odznaczony został Medalem „Za Zasługi dla Powiatu Wejherowskiego”.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.