Od malowania, przez grę mobilną po spektakl w plenerze

W gminie Łęczyce nie brakowało okazji do rekreacji i edukacji na świeżym powietrzu

W maju i czerwcu na terenie gminy Łęczyce nie brakowało ciekawych wydarzeń kulturalnych i rekreacyjnych, przeznaczonych zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Gminna Instytucja Kultury i Biblioteka w Łęczycach z siedzibą w Strzebielinie zaprosiła młodych mieszkańców do wspólnej zabawy.

 

Cykl warsztatów malarskich w Gminie Łęczyce nabiera tempa. Po warsztatach dla dorosłych w Kaczkowie czy Dzięcielcu, w siedzibie GIKiB w Strzebielinie odbyły się warsztaty malarskie dla dzieci. Cieszyły się one tak dużym zainteresowaniem, że stworzono dwie grupy małych artystów. To nie koniec warsztatów malarskich w gminie Łęczyce.
O kolejnych zajęciach będzie można dowiedzieć się, śledząc aktualności na stronie: www.gik-leczyce.pl oraz profilu GIKiB Łęczyce na facebooku.
Terenowa gra mobilna „Misja Lotnisko”, która odbyła się w Bożympolu Wielkim przeznaczona była dla uczniów klas VII i VIII Szkoły Podstawowej w tej miejscowości (zdjęcie obok). Uczniowie wraz z nauczycielami musieli się zmierzyć z historią, o której opowiada ta gra. Pokonując wyznaczoną trasę, uczestnicy odpowiadali na pytania, robili zdjęcia i rozwiązywali zagadki. Najlepsi pokonali trasę w niecałą godzinę, za co zostali nagrodzeni. Prezent otrzymała też cała klasa.
Z kolei w Paraszynku uczniowie klas I-III Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rozłazinie wyruszyli na trasę „W poszukiwaniu przygód”. Za pomocą mapy musieli odnaleźć osiem punktów, w których wykonywali tematyczne zadania.
Również w Paraszynku odbył się Gminny Dzień Dziecka. Gminna Instytucja Kultury i Biblioteka w Łęczycach z siedzibą w Strzebielinie wraz z przyjaciółmi przygotowałą pięciogodzinną zabawę z atrakcjami dla wszystkich dzieci (zdjęcie po prawej). Nie zabrakło dmuchańców, zawodów sportowych, przejażdżek quadem, poczęstunku czy muzycznych animacji. Podczas wydarzenia swoją pra-premierę miał spektakl teatralny „Doktor Dolittle” przygotowany przez Teatr Odeon ze Strzebielina.
Dzieci wraz z rodzicami i opiekunami mogły również odebrać kartę drużyny i wykonać sześć animacyjnych zadań, takich jak łowienie rybek z basenu, pokonanie toru przeszkód czy rozwiązanie zagadki. Uczestniczyli też w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy, a za wszsytkie zadania otrzymywali punkty. Można je było wymienić na poczęstunek w food trucku lub na pyszne lody. Liczni uczestnicy bawili się przy muzyce znakomitego zespołu Fucus. Pogoda, nastroje i przede wszystkim frekwencja dopisały! Gminna Instytucja Kultury i Biblioteka w Łęczycach z siedzibą w Strzebielinie w imieniu organizatorów składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.