Na awans trzeba poczekać

Efektowne zakończenie sezonu piłkarzy Gryfa

Na własnym boisku drużyna WKS Gryf Wejherowo, zmierzyła się z liderem rozgrywek IV ligi piłki nożnej Gedanią Gdańsk i pokonała gdańszczan 4:1.

Gedania Gdańsk już wcześniej zapewniła sobie awans do III ligi, ale i tak należało spodziewać się więcej po grze gdańszczan. Goście nie zlekceważyli wejherowskiego rywala i jako pierwsi objęli prowadzenie. Gryfici nie zamierzali jednak odpuszczać i się poddawać, dzięki czemu tuż przed przerwą padło wyrównanie po strzale Juliana Goyke.
Druga połowa to decydowana dominacja piłkarzy Gryfa, którzy zdobyli kolejne trzy bramki po strzałach Jakuba Poręby, Jakuba Kwidzińskiego i Karola Baranowskiego. Gryf Wejherowo zakończył rozgrywki na 4. miejscu w ligowej tabeli.
W przerwie meczu przedstawiciele klubu podziękowali i uhonorowali sponsorów oraz przedstawicieli samorządów oraz podziękowali za wsparcie w minionym sezonie.