Sklep społeczny „Za stołem”

Bolszewo. Pierwsza taka placówka wiejska w Polsce

W Bolszewie (gmina Wejherowo) otwarty został sklep społeczny „Za stołem” – pierwsze w Polsce tego typu miejsce utworzone w gminie wiejskiej. Jest to wspólna inicjatywa Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Banku Żywności w Trójmieście.

 

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – Karolina Dębkowska, wójt gminy Wejherowo – Przemysław Kiedrowski i prezes Banku Żywności w Trójmieście – Michał Chabel.
Osoby w trudnej sytuacji ekonomicznej będą mogły bezpłatnie odebrać artykuły spożywcze. Produkty te będą z krótkim terminem przydatności, pozyskane z marketów i innych sklepów spożywczych. Dzięki temu nie zmarnują się.
Nie każdy będzie mógł zrobić tam zakupy. Sklep jest przeznaczony dla osób w trudnych sytuacjach życiowych. Zakupy będą mogli robić mieszkańcy gminy Wejherowo, którzy uzyskają skierowanie z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie. W ostatniej godzinie otwarcia po odbiór żywności mogą zgłaszać się osoby bez skierowań, po podpisaniu deklaracji, że są osobami potrzebującymi. tacy klienci mogą trzykrotnie otrzymać żywność, a kolejne odbiory będą możliwe po kontakcie z GOPS.
Sklep „Za stołem” jest zlokalizowany w Bolszewie przy ul. Szkolnej 52 (siedziba Powiatowo-Gminnej Spółdzielni Socjalnej „Kaszubia”).
Sklep będzie czynny w piątki w godz. 13.30-16.30.
Osoby chętne do skorzystania z usług sklepu proszone są o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wejherowie, Osiedle Przyjaźni 6.

 

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.