Kolejna nagroda

Władze samorządowe Wejherowa kolejny raz zostały wyróżnione za inwestycje w mieście. Tym razem znalazły się w gronie laureatów XVII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku 2012”. Dyplomy wręczył marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk w Sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku.

 Zastępca prezydenta Wejherowa Bogdan Tokłowicz i skarbnik miasta Arkadiusz Kraszkiewicz odbierają dyplomy od marszałka pomorskiego, Mieczysława Struka.
Zastępca prezydenta Wejherowa Bogdan Tokłowicz i skarbnik miasta Arkadiusz Kraszkiewicz odbierają dyplomy od marszałka pomorskiego, Mieczysława Struka.

Roman Pikuła przewodniczący jury konkursu w formie multimedialnej zaprezentował wyróżnione inwestycje samorządowe. w tym Wejherowskie.Na uznanie komisji zasłużyły „Rewitalizacja przestrzeni publicznej Śródmieścia wokół Wejherowskiego Centrum Kultury wraz z jego modernizacją w ulicach Sobieskiego, Dworcowej i Hallera” oraz „Termomodernizacja Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Gdańskiej 30 w Wejherowie”.
W imieniu prezydenta Wejherowa dyplomy odebrali: zastępca prezydenta Bogdan Tokłowicz i skarbnik miasta Arkadiusz Kraszkiewicz.
Pisemne podziękowanie otrzymali także projektanci: Biuro Inżynierskie Sp. z o.o. z Opola i Autorska Pracownia Projektowa ARCH-STUDIO z Opola oraz wykonawca inwestycji – EIFFAGE Budownictwo  MITEX SA. w Warszawie.
– Jesteśmy zainteresowani, aby najlepsze realizacje, które zmieniają przestrzeń publiczną i podnoszą ich atrakcyjność, były doceniane i promowane  – stwierdził marszałek Mieczysław Struk. – Filharmonia Kaszubska w Wejherowie może być przedmiotem dumy wejherowian, mieszkańców powiatu wejherowskiego i całego Pomorza.
– Jesteśmy pod wrażeniem, że w niewielkim mieście powstał tak fantastyczny obiekt jak Filharmonia Kaszubska, który służy nie tylko mieszkańcom Wejherowa i powiatu, ale też Trójmiasta i turystom – powiedział Roman Pikuła.  
– To ważny dzień dla samorządu i mieszkańców Wejherowa, gdy z rąk Marszałka otrzymujemy podziękowanie za rewitalizację Śródmieścia, budowę Filharmonii i termomodernizację budynku Zespołu Szkół nr 2 na Śmiechowie – powiedział zastępca prezydenta Bogdan Tokłowicz.

Wcześniej był Kryształ Przetargów

W poprzednim wydaniu „Pulsu Wejherowa” informowaliśmy o przyznaniu Urzędowi Miejskiemu w Wejherowie innej prestiżowej nagrody, związanej z realizacją nowej siedziby WCK.
„Kryształ Przetargów Publicznych” przyznano władzom miasta za przejrzysty, uczciwy i korzystny wybór wykonawcy Wejherowskiego Centrum Kultury.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.