Tańszy prąd

Większe zakupy to większe oszczędności. Gminy stowarzyszone w Metropolitalnym Forum Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów NORDA będą kupować prąd wspólnie, dzięki czemu zapłacą mniej za energię elektryczną.  W stowarzeniu jest kilka gmin z powiatu wejherowskiego, które zyskają na tej decyzji.

W Gdyni podpisano umowy na dostawę energii elektrycznej dla gmin z metropolitalnego forum Norda. Przeprowadzony przetarg wygrały dwie firmy energetyczne: Enea oraz Tauron – Polska Energia. Pierwsza dostarczać będzie prąd do budynków, a druga do zasilania oświetlenia miejskiego. Podział przetargu na dwie osobne części umożliwił uzyskanie jeszcze korzystniejszych warunków niż w przypadku przetargu całościowego.
Dzięki decyzji o wspólnym zakupie energii gminy zaoszczędzą 40 procent w porównaniu do cen z zeszłego roku. Przekładając to na konkretne kwoty – cała grupa zaoszczędzi 4,974 mln zł brutto, a Gmina Miasta Gdyni 3,242 mln zł brutto.
W ramach grupy zakupowej Norda umowę podpisały: Gmina Miasta Gdyni, Miasto Hel, Miasto Jastarnia, Gmina Kosakowo, Gmina Krokowa, Gmina Liniewo, Gmina Luzino, Gmina Miasto Reda, Gmina Miasta Rumi, Gmina Miasta Wejherowo, Gmina Wiejska Wejherowo, Gmina Miasta Władysławowo. Umowy podpisały także dwie instytucje: Akademia Morska i firma Abruko Sp. z o.o. z Władysławowa.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.