Adoptuj psa ze schroniska!

Szukasz przyjaciela?

W Schronisku w Dąbrówce koło Wejherowa, prowadzonym przez OTOZ Animals od 2008 roku na adopcję czekają psy, które mogą być wspaniałymi i wiernymi przyjaciółmi. Obok prezentujemy dwa z nich.

 

Stowarzyszenie Animals poprawia warunki w jakich przebywają nasi podopieczni, budując przestronne kojce z zadaszeniem oraz wybiegi dla podopiecznych. Co roku schronisko jest modernizowane. Zwierzęta są pod stałą opieką weterynaryjną – wszystkie są sterylizowane, czipowane, szczepione i odrobaczone. W schronisku znajdują się ciepłe pomieszczenia dla psów po zabiegach weterynaryjnych oraz dla suk z młodymi.
Tylko w ubiegłym roku OTOZ Animals z Dabrówki uratowało i oddało do adopcji 795 zwierząt. Kolejne czekają na swoją szansę w schronisku.

OTOZ ANIMALS Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Dąbrówka Młyn 30, 84-242 Luzino

 

Mezo ponownie trafił do schroniska we wrześniu 2021 roku. Była właścicielka ze łzami w oczach opowiadała, że jest kochanym, przytulaśnym psiakiem, który świetnie dogaduje się z kotami i z psami, o ile nie zostanie sprowokowany. W domu jest czysty i grzeczny, pod warunkiem, że blisko jest jego ulubiony człowiek. Niestety, kiedy znika za drzwiami, Mezo wpada w panikę, skacze po meblach i drzwiach próbując je otworzyć. Potrafi niegrzecznie zachować się wobec dzieci – zdarza mu się w nich wbiec albo delikatnie uszczypnąć.
Mezo mógłby zamieszkać w kojcu, ale zadaszonym, gdyż z łatwością pokonuje wszystkie przeszkody. Może gdyby trafił do domku, gdzie jest już jakiś inny, towarzyski psiak, lepiej znosiłby wyjścia właściciela? Mezo ma około 8 lat. Jest wykastrowany, zdrowy i czeka… na drugą szansę.

 

Rocco również już po raz drugi został podopiecznym schroniska. Znalazł dom, ale okazało się, że potrzebuje silnej i konsekwentnej rodziny i najprawdopodobniej pracy behawioralnej. Nie nadaje się jako kompan dla małych dzieci. Być może kiedyś jakieś dziecko zrobiło mu krzywdę…
Rocco najlepiej czułby się w domu z ogrodem, z dala od miejskiego zgiełku. Bardzo boi się ruchu ulicznego, samochodów i rowerów, reagując na nie dość agresywnie. Rocco wymaga nauki chodzenia na smyczy. Jest silnym i energicznym psem i zdarza mu się zbyt mocno szarpnąć smyczą.
Psiak z racji swojej urody, posiada wśród wolontariuszy grono fanów. Wychodzi z nimi na spacery, podczas których ćwiczy maniery i dobre wychowanie. Nie toleruje innych psów. Rocco jest jeszcze młodym, około 2,5 letnim psem.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.