Nagrody dla aktywnych

Rowerowy Maj trwa do końca miesiąca

Ponad tysiąc aktywnych uczniów ze 197 klas wejherowskich szkół podstawowych bierze udział w akcji „Rowerowy Maj”. Kiedy kampania minęła półmetek, na prowadzenie wysunęła się wejherowska „Ósemka”.

 

Każdy uczeń, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny – na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzyma naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Wyróżnieni zostaną najbardziej aktywni uczestnicy, a także najbardziej rowerowe szkoły oraz najaktywniejsze klasy.
– Zachęcamy wszystkich uczniów, od tych najmłodszych do najstarszych, do wzięcia udziału w Rowerowym Maju – mówi Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – Poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, akcja popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków nawet po zakończeniu kampanii. A na najbardziej wytrwałych i aktywnych rowerzystów, klas i szkół czekają nagrody.
W związku z trwającym Rowerowym Majem, klasa II b ze Szkoły Podstawowej nr 5 wzięła udział w lekcji, podczas której uczniowie zapoznali się z zasadami bezpiecznej jazdy na rowerze. Gościem był szkolny mistrz – specjalista od ruchu drogowego, laureat wojewódzkiego konkursu „Odblaskowe Szkoły” Staś Styba oraz jego nauczycielka, koordynator egzaminów na kartę rowerową Maria Baranowska. Uczniowie wysłuchali relacji o tym konkursie, obejrzeli świeżo zdobytą przez Stasia Kartę Rowerową i pomogli mu w odpakowaniu nagrody dla szkoły – pionowych znaków drogowych do nauki prawidłowego poruszania się po ulicach. Dobrze poznali znaki drogowe, co sprawdziły wychowawczyni Beata Frąckowiak i obecna na lekcji dyrektor szkoły Beata Dampc.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.