Konkurs Biblijny

Wojewódzko-Metropolitalny

W sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi odbył się finał XXI Wojewódzko-Metropolitalnego Konkursu Biblijnego im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, organizowanego przez Akcję Katolicką Archidiecezji Gdańskiej i Fundację Słowo. Wzięli w nim udział uczniowie z powiatu wejherowskiego.

 

W uroczystości zakończenia konkursu uczestniczyli m.in. abp Tadeusz Wojda, metropolita gdański i Małgorzata Bielang, pomorska kurator oświaty. Wprowadzeniem do wydarzenia było przedstawienie na podstawie książki R. Brandstaettera „Lament nieczytanej Biblii” w wykonaniu uczniów z Liceum Salezjańskiego w Rumi.
Tematem tegorocznych zmagań była Ewangelia wg św. Łukasza.
– Cieszymy się, że po 2 latach konkurs odbył się w tradycyjnej formule. Wszyscy uczestnicy udowodnili, że bardzo dobrze znają Pismo Święte. Wyłonienie laureatów było ogromnym wyzwaniem – mówił Jan Klawiter z fundacji Słowo, przewodniczący komisji Konkursu Biblijnego.
W konkursie tym wzięło udział około 60 000 uczniów, a do etapu metropolitalnego dostało się 250 uczniów.
– Jesteśmy szczęśliwi, że znaleźliśmy się w tej grupie tym bardziej, że test z wiedzy o biblii nie należy do łatwych. Dziękujemy naszej katechetce s. Margericie, za szansę jaką nam dała, dzięki czemu mogliśmy poznać najlepszych i dzielić z nimi swoją wiedzę podczas finału – mówi Jarosław Bisewski, jeden z lauretaów.
– Dziękujemy też Szkole Podstawowej w Jastrzębiej Górze którą możemy reprezentować – dodaje jego brat, Bartosz Bisewski.
Gratulujemy wszystkim laureatom !

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.