Autor głośnej książki „Kaszëbë” odwiedzi Wejherowo

Spotkanie z T. Słomczyńskim podczas Tygodnia Bibliotek

Tomasz Słomczyński jest znanym polskim dziennikarzem, który publikował m.in. na łamach „Dużego formatu” czy „Magazynu Świątecznego Gazety Wyborczej”. Książka „Kaszëbë” zbiera w całość jego wieloletni dorobek dziennikarski poświęcony „Magazynowi Kaszuby” i jest punktem wyjścia do opowieści o złożonej tożsamości Kaszubów, ich burzliwej przeszłości i współczesnych problemach.

 

Tomasz Słomczyński będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie 12 maja (czwartek) o godz. 16.00. Spotka się z czytelnikami na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. Spotkanie ma jednak charakter otwarty i mogą w nim uczestniczyć wszyscy zainteresowani.
To nie jedyna atrakcja, jaką przygotowali bibliotekarze z wejherowskiej książnicy z okazji tygodniowego święta bibliotek. Hasło przyświecające tegorocznej odsłonie tej ogólnopolskiej akcji : „Biblioteka – świat w jednym miejscu” zachęca do podróży w wielu wymiarach. 12 maja, oprócz Kaszub, będzie można także odwiedzić Afrykę! Młodsi czytelnicy spotkają się z Piotrem Kowalczykiem, który opowie im o podróży śladami Stasia i Nel. Wybór tematu nie jest przypadkowy, bo właśnie tego dnia odbędzie się premiera kolejnej Smart_lektury, czyli gry na podstawie lektury szkolnej. Będzie to właśnie „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza.
Ponadto w budynku biblioteki przy ul. Kaszubskiej 14 czekać będzie Escape Room „W 80 kroków dookoła świata” oraz konkursy i zabawy w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży oraz Wypożyczalni dla Dorosłych. Grupy zorganizowane będą mogły wziąć także udział w licznych spotkaniach, którym motywem przewodnim będą baśnie z całego świata.
14 maja – także w ramach obchodów Nocy Muzeów – odbędzie się mobilna gra miejska „Podróż za jedną książkę”. Jej terenem będzie centrum miasta. Z pomocą smartfona uczestnicy będą podążać za pojawiającymi się w aplikacji wskazówkami, tak, by odnaleźć ukryte nowości książkowe. Start o godz. 18.00 na placu Jakuba Wejhera.
Świętowanie przedłuży jeszcze Teatr Maska z Krakowa, który odwiedzi Małych Czytelników ze spektaklem „Magiczna Księga” 16 maja (w poniedziałek) o godz. 12.30.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.