Czy będzie bezpiecznie?

Na zmodernizowanej ulicy Śmiechowskiej w Wejherowie trwają prace porządkowe. Mieszkańcy i użytkownicy tej ulicy, a wśród nich nauczyciele Zespołu Szkół nr 1, uczniowie i ich rodzice, z pewnością ucieszyli się z zakończenia inwestycji drogowej. Niestety, na razie nie ma zgody co do organizacji ruchu pojazdów. Władze miasta, które zrealizowały inwestycję, apelują do starosty wejherowskiego o możliwość wprowadzenia tam bezpiecznego ruchu jednokierunkowego, na co starosta się nie zgadza.

Miejsca jest mało, będą problemy z ruchem dwukierunkowym.
Miejsca jest mało, będą problemy z ruchem dwukierunkowym.

Na zwołanej w tej sprawie w urzędzie konferencji prasowej zastępca prezydenta Piotr Bochiński poinformował dziennikarzy o problemie.
–  Najważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców i innych przechodniów, a to gwarantuje jedynie uporządkowany i spowolniony ruch samochodów, – powiedział Piotr Bochiński informując, że Urząd Miejski ponownie zwrócił się do Starostwa o zgodę na ruch jednokierunkowy.
Radna Teresa Skowrońska z Komisji Spraw Komunalnych Rady Miasta zaapelowała do starosty o zmianę decyzji. Radna przekonywała, że chodzi o  bezpieczeństwo i komfort mieszkańców.
O bezpieczeństwie dzieci, uczęszczających do szkoły podstawowej i gimnazjum w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Śmiechowskiej mówiła dyrektor placówki, Marzena Misztal.  Wielu uczniów podwożonych jest przez rodziców samochodami, inni idą pieszo. Dla jednych i drugich dwukierunkowy ruch samochodowy może stanowić zagrożenie. Zdaniem dyrektor szkoły, ulica jednokierunkowa  daje nadzieję na w miarę płynny ruch.  
Przedstawione na konferencji argumenty zawarto w komunikacie, zamieszczonym obok.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.