Kiermasz pysznych domowych ciast

W parafii w Kąpinie zebrano ponad 4 tys. zł

Radosna Niedziela w Kąpinie – akcję pod taką nazwą zorganizowano po raz kolejny w parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Kąpinie, w gminie Wejherowo. Tym razem była to akcja charytatywna na rzecz uchodźców z Ukrainy.

 

– Akcje charytatywne organizujemy cykliczne w kolejne Niedziele Radości – mówi jedna z organizatorek, Aleksandra Abramowicz. – Wcześniej były to wydarzenia na rzecz niepełnosprawnych dzieci z naszej wsi. Tym razem pomagamy 30 rodzinom ukraińskim, które uciekły przed wojną. Akcję koordynuje nasz ksiądz proboszcz Wojciech Niemczyk. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji, zakończonej sukcesem. W takich dniach Kąpino się jednoczy!
27 marca podczas kiermaszu domowych wypieków, który obok pani Oli przygotowały i prowadziły panie: Katarzyna Liszek i Agnieszka Nawrocka, po każdej mszy świętej można było kupić pyszne ciasta do niedzielnej kawy.
Całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na pomoc rodzinom z dziećmi z Ukrainy na zabezpieczenie bieżących potrzeb, zakup żywności krótkotrwałej i wykupienie recept.
O hojności mieszkańców podwejherowskiego Kąpina świadczy fakt, że w niedzielę w tej wsi zebrano 4 104,50 zł. Brawo, m.in. dla dzieci, które dzielnie pomagały swoim mamom w sprzedaży smakołyków!

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Loading...