Ważna i piękna tradycja

Pochód kupców i rzemieślników w dniu Świętego Józefa

19 marca, w dniu patrona rzemieślników Świętego Józefa, barwny pochód z orkiestrą i sztandarami przemaszerował ulicami Wejherowa. Jego uczestniczy – rzemieślnicy i kupcy spotkali się na Skwerze im. Jana Pawła II i w kościele Św. Trójcy.

 

Z okazji Święta Rzemiosła tradycyjnie pod obeliskiem poświęconym pamięci Papieża świętego Jana Pawła II, delegacje organizacji rzemieślniczych i kupieckich wraz z władzami miasta Wejherowa i powiatu wejherowskiego złożyły kwiaty. Po uroczystości uczestnicy wzięli udział w uroczystej mszy św. odprawionej w Kolegiacie przez ks. prałata Tadeusza Reszkę w intencji środowiska rzemieślniczego i kupieckiego.
W uroczystości wzięli udział m.in. prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz, starosta wejherowski Gabriela Lisius, wicestarosta Jacek Thiel, poseł Kazimierz Plocke, prezes Powiatowego Cechu Rzemiosł Ryszard Pionk, honorowy prezes Cechu Brunon Gajewski, a także delegacje rzemieślnicze z okolicznych miejscowości oraz młodzież z Niepublicznej Szkoły Rzemiosł w Wejherowie.
Podczas spotkania w sali „Atlantic” rozmawiano o rozwoju szkolnictwa zawodowego w Wejherowie oraz o sukcesach wejherowskich rzemieślników i ich organizacji. Jednym z osiagnięć jest budynek dydaktyczny Niepublicznej Szkoły Rzemiosł, wybudowany za około 9 mln zł. Szkoła kształci obecnie 730 uczniów w około 20 zawodach.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.