Dary z Anglii

Dla uchodźców z Ukrainy w powiecie wejherowskim

Przed tygodniem do Wejherowa dotarł transport z pomocą humanitarną z Anglii przeznaczony dla uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie powiatu wejherowskiego.

 

– Widać, że w pomoc dla naszych wschodnich sąsiadów angażują się nie tylko mieszkańcy naszego powiatu i kraju, ale także Polacy, którzy mieszkają za granicą. I właśnie mieszkaniec powiatu wejherowskiego przebywający obecnie w Anglii – pan Piotr Marcin Bittner zorganizował wspólnie z wolontariuszami z Telford, Shrewsbury i okolic zbiórkę darów na rzecz uchodźców z Ukrainy – mówi starosta wejherowski Gabriela Lisius. – Dziękuję wolontariuszom, darczyńcom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w to wielkie organizacyjnie i logistycznie przedsięwzięcie.
Obecnie na terenie powiatu przebywa ponad 3000 uchodźców. Otrzymane dary m.in. artykuły higieniczne, środki czystości, długoterminowa żywność, leki oraz odzież trafiają do ośrodków tymczasowego zakwaterowania dla uchodźców oraz poprzez Miejskie i Gminne Ośrodki Pomocy do kwater prywatnych, w których mieszkają obywatele Ukrainy.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.