Góry darów podczas zbiórek od ofiarnych mieszkańców

Mieszkańcy Wejherowa i powiatu wejherowskiego pomagają Ukrainie i Ukraińcom

We współpracy z władzami miasta i powiatu, z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, zespołem Widzialna Ręka Wejherowo Reda Rumia oraz Pomorską Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą GRYF, członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wejherowie zorganizowali zbiórkę darów dla uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy.

 

Akcję rozpoczęto w ostatni weekend lutego, czyli tuż po agresji rosyjskiej na Ukrainę. Samochód z przyczepą, ustawiony na parkingu Starostwa Powiatowego szybko okazał się niewystarczający, ponieważ wejherowianie licznie zjawili się z torbami, pakunkami, zgrzewkami wody, walizkami. Góra darów wypełniła świetlicę OPS przy ul. 3 Maja.
Zbiórkę prowadzono tam również w pierwszy marcowy weekend, a potem wolontariusze, m.in. harcerze i druhowie OSP segregowali dary i zawieźli je do punktów dystrybucji w Trójmieście. Pomógł w tym Zakład Usług Komunalnych w Wejherowie Sp. z o.o. udostępniając pojazd do transportu darów.
Brawo wejherowianie!

 

Akcję pomocy dla Ukrainy na terenie bazy przy ul. Sikorskiego 42 w Wejherowie prowadzą ratownicy Pomorskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej GRYF. Trwa akcja zbierania środków medyczno-opatrunkowych i innych potrzebnych rzeczy, a w międzyczasie zespół PGPR GRYF udał się do Przemyśla, gdzie udziela pomocy osobom przybywającym z Ukrainy.

 

Na zdjęciu: Michał Parzych (po prawej) z ratownikiem Markiem Kukuczką, który pojechał z zespołem karetki do Przemyśla, aby tam udzielać pomocy.
Na zdjęciu: Michał Parzych (po prawej) z ratownikiem Markiem Kukuczką, który pojechał z zespołem karetki do Przemyśla, aby tam udzielać pomocy.

Ratownicy pojechali tam karetką, którą wraz z lekami przekazał wejherowski Szpital (Szpitale Pomorskie Sp. z o.o). Niebawem zorganizowany zostanie kolejny wyjazd z zespołem wolontariuszy na pomoc ludziom uciekającym z Ukrainy. Są to ludzie starsi, niepełnosprawni fizycznie, dzieci oraz matki z dziećmi, wszyscy bardzo wycieńczeni przebiegiem wojny oraz długotrwałą podróżą. Wraz z tą ekipą na granicę pojedzie kolejny transport zebranych środków pomocy.
– Staram się, aby akcja niesienia pomocy dla Ukrainy była należycie skoordynowana we współpracy z Miastem i Powiatem, ośrodkami pomocy społecznej – miejskim i gminnym, wydziałem zarządzania kryzysowego, strażakami OSP Wejherowo, Aresztem Śledczym oraz grupą Widzialna Ręka – mówi koordynator akcji Michał Parzych, szef PGPR „Gryf”. – Mamy szeroką siatkę kontaktów z ratownikami i instytucjami świadczącymi usługi medyczne. Ostatnio wydelegowaliśmy pojazd Szpitali Pomorskich Sp. z o.o. z Wejherowa na pomoc Ukrainie z załogą ratowników. Naszym celem było wyposażenie tej karetki w środki medyczno-opatrunkowe i inne pomoce zebrane w ramach akcji społecznej na rzecz Ukrainy .
Cały czas prowadzona jest zbiórka darów, które trafiają nie tylko na dworzec w Przemyślu i na granicę, ale również do osób z Ukrainy przebywających na terenie Wejherowa.

 

Dary dla Ukrainy dystrybuowane przez PGPR GRYF przyjmowane są w Instlalert, przy ul. Sikorskiego 42 w Wejherowie oraz w punktach w Rumi. Zainteresowanym niesieniem pomocy poszkodowanym mieszkańcom Ukrainy kierujemy na stronę internetową, gdzie znajduje się lista potrzeb oraz konto finansowe „Zrzutka”:
https://www.facebook.com/pgprgryf.org
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Loading...