Sport i kultura już oddzielone

Dziennikarz muzyczny Tomasz Wiśniewski wygrał konkurs na dyrektora Domu Kultury w Redzie. Kultura w Redzie od października jest niezależną jednostką. Wcześniej była częścią Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, ale podczas sierpniowej sesji Rady Miasta utworzono Miejski Dom Kultury. Wówczas to też MOKSiR zmienił nazwę na MOSiR.

–  Ta uchwała była długo oczekiwana przez mieszkańców Redy. Wpłynie na efektywne gospodarowanie pieniędzmi z budżetu gminy, przeznaczonymi na działalność kulturalną – powiedziała wiceburmistrz Teresa Kania podczas sierpniowej sesji Rady Miasta. – Uchwała umożliwi skorzystanie ze środków zewnętrznych w celu wyremontowania budynku po byłej stacji wymiennikowej przy ulicy Łąkowej. W tym roku na działalność domu kultury potrzeba 73 tys. zł
Modernizacja obiektu miałaby się rozpocząć w przyszłym roku. Do czasu modernizacji budynku przy Łąkowej,  placówka kulturalna będzie prowadziła działalność w obiektach, wykorzystywanych dotychczas.
Do konkursu na stanowisko dyrektora Domu Kultury w Redzie przystąpiło 10 kandydatów. Komisja najwyżej oceniła kwalifikacje Tomasza Wiśniewskiego, który jest byłym radiowcem i pracował w studenckim ARnet, a następnie Trefl i Eska Nord.
Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy chciałby, aby nowy dyrektor zachęcił mieszkańców ponad 20-tysięcznego miasta do uczestnictwa w życiu kulturalnym.
– To historyczny moment w naszym mieście. Pamiętam bodajże rok 1993, kiedy likwidowano dom kultury przy ul. Gniewowskiej. To był budynek Prefabetu – wspominał burmistrz Krzysztof Krzemiński. –
W nowej siedzibie MDK obok niezależnej placówki kulturalnej, znajdą swoje miejsce organizacje, takie jak Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, czy emeryci i renciści. Nowy obiekt nie będzie duży, bo będzie miał  zaledwie 400 m kw, ale w dużej sali będzie można organizować m.in. ekspozycje i wernisaże.
– Ta praca to spore wyzwanie – stwierdził Tomasz Wiśniewski w jednym z wywiadów. – Liczę na współpracę z kościołami w Redzie oraz na dużą pomoc osób, które działały w strukturach MOKSiR. Przecież dom kultury w Redzie do tej pory działał. – Reda postrzegana jest jako tzw. sypialnia. Jednak nie wierzę, aby po pracy nikt nie chciał zobaczyć fajnego koncertu albo spotkać się z autorem ciekawej książki, nie chciał przyprowadzić swoich dzieci na przedstawienie teatralne.
Ryszard Wenta

Tomasz Wiśniewski ma 44 lata, mieszka w Gdyni, ukończył Akademię Medyczną w Gdańsku (pracował kilka lat jako farmaceuta).  W radiu przepracował kilkanaście lat.  Do lutego br. pracował w Radiu Eska Trójmiasto.

 

 

Mikołajkowa paczka

W Saloniku Prasowym na terenie targowiska przy ul. Sobieskiego w Wejherowie (box nr 3) można wziąć udział w konkursie z nagrodami. Konkurs trwa od początku listopada do 4 grudnia br.
Każdy klient Saloniku, który zrobi w nim zakupy lub opłaci rachunki, otrzyma specjalny kupon, który podpisze własnym imieniem i nazwiskiem, a następnie wrzuci do puszki w Saloniku. Kupony wezmą udział w losowaniu paczki mikołajkowej.
Losowanie nagród zaplanowano 6 grudnia 2013 r. o godzinie 14.00.
Zwycięzca konkursu otrzyma upominek, a jego zdjęcie zamieścimy w świątecznym wydaniu „Pulsu Wejherowa”.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.