Program profilaktyki cukrzycy w powiecie wejherowskim

Gdyńskie Centrum Zdrowia w partnerstwie z powiatem wejherowskim realizuje na terenie Wejherowa projekt „Program profilaktyki cukrzycy typu 2 na terenie powiatów: gdyńskiego, wejherowskiego i puckiego”. Wystarczy poświęcić 2 minuty i wypełnić na stronie www.niecukrzymy.pl ankietę, żeby dołączyć do programu zdrowotnego.

 

Jesz, jesz, a ciągle jesteś głodny? Wypijasz litry wody jak wielbłąd przed pójściem na pustynię, a nie możesz ugasić pragnienia? Chodzisz spać wcześniej niż Twoje dzieci? Twoja waga jest zbyt wysoka albo ostatnio gwałtownie spadła? To mogą być pierwsze objawy cukrzycy typu 2.
Cukrzyca typu 2 została uznana za chorobę cywilizacyjną. Rozwija się latami, dlatego często na początku jej objawy są dla nas zupełnie niezauważalne. Dopiero później zaczynają się nasilać. Najczęściej występuje u osób dorosłych, zwłaszcza po ukończeniu 30. roku życia. Wcześnie wykryta jest uleczalna. Niezdiagnozowana i nieleczona może być „cichym zabójcą”.
Osoby zakwalifikowane do grupy zagrożonej cukrzycą w ramach wspomnianego programu zostaną zaproszone na bezpłatne przesiewowe badanie krwi pod kątem cukrzycy typu 2. Wynik badania wskazujący na stan przedcukrzycowy uprawni do dalszego udziału w kompleksowym programie edukacyjnym.
Przez rok nad Twoim zdrowiem i zmianą nawyków będzie czuwać profesjonalna ekipa fizjoterapeutów, dietetyków i lekarzy. Bezpłatny projekt skierowany jest do osób pełnoletnich.
Gdyńskie Centrum Zdrowia, tel. 58 880 83 17
www.niecukrzymy.pl

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.