Hala sportowa i sale lekcyjne

Hala sportowa, trzy nowoczesne sale dydaktyczne, sanitariaty, szatnia, łącznik – Szkoła Podstawowa w Sychowie (gmina Luzino) zyskała dodatkową powierzchnię, a przede wszystkim lepsze warunki do nauki i uprawiania sportu. W październiku odbyło się uroczyste oddanie do użytku nowej części szkoły.

Nowa część szkoły w Sychowie tuż przed uroczystością.
Nowa część szkoły w Sychowie tuż przed uroczystością.

Koszt rozbudowy, która trwała trzy lata i była podzielona na etapy, przekroczył 3 mln zł. Ok. 2 mln zł wyniosło dofinansowanie ze środków unijnych. Nowa hala w Sychowie ma wymiary 12 na 24 metry. Szkoła została poświęcona, nie zabrakło też tradycyjnego przecięcia wstęgi przez gospodarzy i gości. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, który bardzo podobał się widzom.

Uroczyście i zgodnie z tradycją przecięciem wstęgi otwarto nową halę sportową. Fot. Arek Wegner
Uroczyście i zgodnie z tradycją przecięciem wstęgi otwarto nową halę sportową. Fot. Arek Wegner

Zakończona inwestycja oświatowa w Sychowie nie jest jedyną w gminie Luzino.
– W zeszłym roku otwieraliśmy rozbudowaną szkołę w Kębłowie, a  w przyszłym roku rozpoczniemy budowę nowej hali sportowej w Szkole Podstawowej  w Luzinie. Ta placówka, do której uczęszcza ok. 800 uczniów ma tylko małą salę, która jest niewystarczająca – mówi Jarosław Wejer, wójt gminy Luzino.
Skoro mowa o budynkach oświatowych warto dodać, że w trzech obiektach w Luzinie trwa termomodernizacja. W starej szkole wymieniono również dach.
Te prace zostały dofinansowane z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie kwotą 1,5 mln zł.
Ważne zmiany czekają też szkołę w Kębłowie, która będzie ogrzewana gazem. Uruchomienie nowej instalacji gazowej nastąpi na początku przyszłego roku, a latem szkoła zyska nowe boisko ze sztucznej trawy.
AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.