Najmłodsi artyści kreatywni i zdolni

Uczennice i uczniowie zaprezentowali swoje talenty podczas III Przeglądu Dorobku Artystycznego Szkół Gminy Łęczyce „GALA 2013”. W świetlicy w Kisewie wystąpiły zespoły teatralne, taneczne, muzyczne i wokalno-instrumentalne. Swoje prace zaprezentowali także młodzi plastycy.

Zespół taneczny ze szkoły w Bożympolu Wielkim. 				   Więcej zdjęć w Galerii na: www.pulswejherowa.pl
Zespół taneczny ze szkoły w Bożympolu Wielkim. Więcej zdjęć w Galerii na: www.pulswejherowa.pl

Organizatorzy, czyli wójt gminy Łęczyce oraz Gminna Instytucja Kultury i Biblioteka, starali się zmotywować młodzież do twórczego rozwoju zainteresowań artystycznych oraz podejmowania nowych wyzwań, związanych z aktywnym uczestnictwem w kulturze.
– Naszym celem jest też promowanie uzdolnionych uczniów i ich osiągnięć w dziedzinie kultury – dodaje Hanna Mancewicz, dyrektor GIKiB, która Galę prowadziła.
Z pewnością udało się te cele osiągnąć, o czym świadczyły znakomite prezentacje na scenie i na wystawie plastycznej.  Uczniowie pokazali, że potrafią być kreatywni, odważni, pełni humoru i pozytywnej energii.

Szkolny kabaret z Rozłazina w spektaklu o Kopciuszku.
Szkolny kabaret z Rozłazina w spektaklu o Kopciuszku.

Brawa należą się także nauczycielom, a jednocześnie opiekunom grup kabaretowych, wokalnych, tanecznych czy teatralnych, a także solistów.
Dobrym pomysłem organizatorów przeglądu była również wymiana doświadczeń, nawiązanie i rozwój współpracy pomiędzy szkołami. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach artystycznych.
Młodzi aktorzy, piosenkarze, tancerze i plastycy otrzymali dyplomy i nagrody, a wójt Gminy Łęczyce Piotr Wittbrodt oraz zastępca wójta Bożena Pruchniewska, obecni na Gali, przywieźli dla dzieci i nauczycieli wspaniały tort.             
AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.