Rekordowy Finał WOŚP w Bolszewie

Wolontariusze na ulicach, bazarki we wsiach, biegi, kaszubskie śpiewanie i występy

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dobiegł końca. Mimo, iż ostateczna zebrana suma nie jest jeszcze znana, sztab WOŚP w Bolszewie już teraz może się pochwalić aż dwoma rekordami.

 

Chociaż w niedzielę 30. stycznia aura nie była łaskawa, Sztab WOŚP w Gminy Wejherowo zagrał zgodnie z planem. Od rana trwały biegi charytatywne zorganizowane przez grupę „Pomaganie jest TAKIE proste” .
Nie zabrakło także wolontariuszy w terenie, którzy dzielnie zbierali datki do puszek. Nie zrezygnowano z planowanych bazarków w Kębłowie, Bolszewie, Kąpinie i Orlu. Swoją małą imprezę poprowadziło Stowarzyszenie „Szansa Dla Nas” wespół z Kołem Gospodyń Wiejskich „Łężyckie Białki” w Łężycach.
Po południu ruszyło główne i najważniejsze wydarzenie dnia, czyli obchody 30. Finału WOŚP w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bolszewie. Tradycyjnie już otworzył je występ Gminnej Orkiestry Dętej, jednak na scenie pojawiło się wiele innych talentów muzycznych i tanecznych. Gwiazdami wieczoru były zespoły G.A.S.P. oraz Wredrock, które rozgrzały publiczność w ten zimny dzień.
Hala Widowiskowo-Sportowa przywitała gości licznymi atrakcjami dla dzieci i nie tylko. Jak zauważyli organizatorzy imprezy, największym powodzeniem cieszyły się dmuchana zjeżdżalnia, labirynt w kształcie oka zbudowany z kartonów, a także wypożyczone specjalnie na ten dzień koło fortuny. Nie można pominąć szerokiej gamy smakołyków, którymi można było się częstować, a które przygotowały okoliczne Koła Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia i prywatni darczyńcy.
Dużą popularnością cieszyły się pierwsze oficjalne kaszubskie serduszka oraz oryginalne sztabowe, kaszubskie koszulki.
Jednym z zapowiadanych przez Sztab wydarzeń było bicie rekordu Gminy Wejherowo w grze i śpiewie „Kaszubskich Nut”, prawdopodobnie najbardziej popularnej piosenki kaszubskiej. Zabawę poprowadziła Kapela Kaszubska „Zbierańce”. Udało się ustanowić nowy rekord
– we wspólnym śpiewaniu udział wzięły 223 osoby.
Drugi sukces, który Sztab w Bolszewie mógł ogłosić już w dniu Finału, to wynik zbiórek. Chociaż trwały jeszcze aukcje w serwisie Allegro oraz działały eSkarbonki Sztabu i wolontariuszy, podliczona zebrana podczas gminnego finału gotówka opiewa na sumę 61 043,57 zł!
Na ostateczne, oficjalne rozliczenie będzie trzeba jeszcze zaczekać, ale już wiadomo, że jest to najwyższa kwota, jaką udało się do tej pory zebrać na rzecz WOŚP w Sztabie w Bolszewie.
Fot. Natalia Stenka

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.