Rumiafest 2013

RumiaFest zakłada promocję artystów publikujących swoje treści głównie w internecie. Chcemy zaprezentować tę twórczość na żywo oraz zachęcić internautów (którymi właściwie są już wszyscy) do odbioru sztuki w sposób tradycyjny. Pragniemy także nagrodzić sposób, w jaki promują się nasi lokalni artyści w internecie, dając im szansę prezentacji przed gośćmi festiwalowymi. Spodziewamy się kilkuset osób.

Na program Festiwalu składają się:
1. spektakl teatralny (godz. 17:00 – 19:00) – Wystawiona zostanie sztuka „Ała rzecziwistość” w reż. Macieja Konopińskiego
2. występy zespołów muzycznych (godz. 19:30 –  23:30) (m.in: Soniamiki, The Noiz, DUST, Lohophonic)
3. wystawy fotografii i rękodzieła (Magdalena Pieńkowska, Dama PIK, Karolina w dziwnych rajstopach)
RumiaFest to część projektu „Gwiazdy Internetu”, który realizujemy w ramach programu „Młodzież w działaniu”.
Festiwal zyskał także uznanie wśród władz miasta Rumi.

Cel Festiwalu

Celem Festiwalu jest aktywizacja i promocja młodych Twórców, którzy w swojej aktywności artystycznej korzystają z internetu, jako jednego z kanałów dystrybucji. Festiwal ma być mostem łączącym świat wirtualny z rzeczywistym. Zależy nam, aby pokazać „w REALU” to, co oferowane jest w internecie, za pośrednictwem portali społecznościowych, stron www, blogów itp.

Festiwal w telegraficznym skrócie

Festiwal rozpocznie się spektaklem teatralnym Ała rzeczywistość w reż. Macieja Konopińskiego. Następnie wystąpią zespoły muzyczne: The Noiz, DUST, Logophonic oraz SoniaMiki. Całość zakończymy świetną zabawą na parkiecie, do której muzykę zapewni nam DJ SoundWave. Podczas całego festiwalu będzie można zapoznać się z twórczością blogerów na przygotowanych przez nich stoiskach z mini wystawami.

Jak dojechać? – Miejsce

Festiwal odbędzie się oczywiście w Rumi, w Pool Club Adria (ul. Piaskowa 13).
Mapa dostępna jest na stronie głównej organizatora.
Cenną wskazówką dla tych co Rumię znają chociażby „przejazdem” jest to, że Pool Club Adria znajduje się za rumską Castoramą, w bezpośrednim sąsiedztwie Hotelu Faltom.
To tylko kilka minut od Dworca SKM-PKP „Rumia” – głównego węzła komunikacyjnego Rumi.
Dojedziecie tu zarówno SKMką (rozkład) jak i autobusami z MZKZG (rozkład).
Polecamy spacerek oświetloną drogą wzdłuż tyłów Castoramy.

Kiedy? – Data

16 listopada 2013 r.
Festial rozpoczniemy rocznie się od spektaklu teatralnego już godz. 17:00.
Występy artystów na scenie głównej zakończą się okoł godz. 1:00 następnego dnia, nastomiast DJ w sali tanecznej będzie grał do ostatniej osoby na parkiecie!
Szczegółowy program w zakładce „line-up”.

Wejście

Impreza nie jest biletowana, wstęp jest wolny. Zapraszamy wszystkich bez względu na płeć i wiek. Zastrzegamy sobie jedynie limit do 400 osób, dlatego warto być z nami od samego początku. Program dostępny jest na podstronie „line-up” .
Wchodzimy głównym wejściem do Klubu.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.