Park Majkowskiegocoraz piękniejszy

Zakończył się kolejny etap rewitalizacji Parku Miejskiego im. Majkowskiego. Projekt współfinansowany w połowie ze środków unijnych, realizowany jest przez miasto oraz powiat. Władze powiatu odnowiły teren przy Pałacu Przebendowskich i Keyserlingków, oddając go niedawno do użytku, ale to nie koniec prac w parku.

Teren wokół siedziby Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Pomorsko-Kaszubskiej w Wejherowie zyskał piękne trawniki oraz nowe alejki z ławkami (200 metrów ścieżek), prowadzące do uruchomionej już wcześniej fontanny. Zamontowano też nowe lampy. Niektóre z nich podświetlają zabytkowe drzewa, które znajdują się w tej części angielskiego ogrodu.
Prace wokół pałacu kosztowały ok. 230 tys. zł. Powiat jest partnerem w projekcie odnowy parku, który pięknieje z miesiąca na miesiąc.
Spacerowiczów mógł natomiast zaniepokoić wygląd trawników na dolnym tarasie, w najbardziej reprezentacyjnej części parku. Pożółkła trawa nasuwa wniosek o jej niepodlewaniu, ale powód pozornego zaniedbania jest zupełnie inny. Teren zaraz za wejściem do parku będzie odnawiany, a trawniki zostaną zastąpione nowymi.
– W najbliższych dniach dotychczasowa warstwa trawy i ziemi zostanie zdjęta – informuje Dorota Grochalska, kierownik Wydziału Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Wejherowie. – Powstaną nowe trawniki na podkładzie torfowym, wyposażone w nawadnianie. Prace są uzależnione od pogody, ale zakończoną się do 30 września br.
Jak informuje pani kierownik, w tym terminie zaplanowano też nasadzenia nowych drzew i prace pielęgnacyjne przy starym drzewostanie.

AK.


Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.