Są razem ponad 50 lat

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

Małżonkowie, którzy wytrwali ze sobą pół wieku, a nawet dłużej, odebrali Medale Róży „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Ośmiu parom, świętującym 50- i 60-lecie małżeństwa, medale, upominki i kwiaty wręczył prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt

 

Prezydenta miasta pogratulował małżonkom wielu lat wspólnej drogi życiowej, a także podziękował za wytrwałość i umiejętność utrzymania związku małżeńskiego, opartego na miłości i wzajemnym zrozumieniu.
– Obecnie młodym małżonkom brakuje cierpliwości i wyrozumiałości w rozwiązywaniu problemów i konfliktów małżeńskich, szczególnie w początkowych latach związku, choćby z powodu urażonej dumy oraz braku gotowości do kompromisu, co skutkuje zbyt pochopnymi decyzjami o rozwodzie. Państwo, jako Jubilaci o stażu 50 a nawet 60 lat małżeństwa, jesteście przykładem tego, że można iść zgodnie razem przez całe życie i warto ten przykład pokazywać, bo jest to piękne i godne uznania – powiedział prezydent Krzysztof Hildebrandt, życząc jubilatom wielu kolejnych lat w zdrowiu i szczęściu rodzinnym.
Uroczystość znakomitym występem uświetnił Timur Gawryś.

 

Medale Róży za 60 lat pożycia małżeńskiego otrzymali:
Lubomira i Józef Piontke
Krystyna i Janusz Świt.

Medale z okazji 50-lecia małżeństwa otrzymali:
Jadwiga i Jan Lademann,
Ludwika i Jerzy Piastowscy,
Danuta i Bernard Macholl,
Barbara i Roman Nowiccy,
Halina i Zygmunt Ruta,
Teresa i Zygmunt Wanta.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.