Nauczyciele z 11 krajów

Szkoła Podstawowa im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie po raz czwarty bierze udział w projekcie Comenius. Wpółpracuje z jedenastoma szkołami (z Irlandii, Anglii, Danii, Niemiec, Holandii, Włoch, Rumunii, Grecji, Chorwacji, Węgier i Turcji), w ramach projektu pod tytułem „What’s G(r)ow)ing On?”.

Nauczyciele z różnych krajów prowadzili w Luzinie zajęcia, które dla wszystkich były ciekawym doświadczeniem.
Nauczyciele z różnych krajów prowadzili w Luzinie zajęcia, które dla wszystkich były ciekawym doświadczeniem.

W dniach 7–11 października szkoła gościła 26 nauczycieli ze szkół partnerskich. Głównym celem wizyty było zaprezentowanie efektów pracy nad mini-projektem „Rośliny w szkole i wokół niej” oraz omówienie kolejnych zadań. Przy okazji wizyty zakończono również prace w szkolnym ogródku. Uczniowie, którzy pod opieką nauczycieli od maja uprawiali warzywa, zebrali ostatnie plony, z których przygotowali dwie sałatki na wspólny posiłek z gośćmi.
9 października społeczność szkolna miała okazję poznać nauczycieli ze szkół partnerskich. Podczas apelu z udziałem wójta Gminy Luzino, Jarosława Wejera oraz Lilianny Koszutowskiej, specjalisty służby leśnej Nadleśnictwa Strzebielino, goście w kilku zdaniach przedstawili siebie i opowiedzieli o swoich szkołach. Wystapił chór szkolny i zespów regionalny „Luzińskie Dzwoneczki” odbył sie tez mini-koncert na skrzypce i wiolonczelę.
Największą atrakcją dla uczniów były przeprowadzone przez gości lekcje; uczniowie klas IV-VI wcześniej przygotowali w salach dekoracje i gazetki dotyczące poszczególnych krajów. Dało to uczniom szansę na poznanie tych państw oraz sprawdzenie swoich umiejętności w zakresie języka angielskiego.  Po wspólnym posiłku przygotowanym z plonów ze szkolnego ogródka, nauczyciele udali się na spotkanie, podczas którego omówiono postępy w realizacji projektu i zaplanowano kolejne przedsięwzięcia.
Następnego dnia, dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Strzebielino, goście mieli okazję obejrzeć luzińskie Arboretum, kurhany w Lewinie oraz ścieżkę edukacyjną biegnącą przez wzniesienie Jelenia Góra w rezerwacie przyrody Paraszyńskie Wąwozy.

 

TN.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.