Nowa uliczka z parkingiem

Między 12 Marca i Reformatów

W Śródmieściu Wejherowa powstał ciąg pieszo-jezdny, łączący ul. 12 Marca z ul. Reformatów, na którym posadzono krzewy i drzewka. Na realizację inwestycji w ramach projektu „Rewitalizacja Śródmieścia Wejherowa”, władze miasta uzyskały dofinansowanie unijne.

 

Zaniedbany i niezagospodarowany teren zyskał nowe oblicze i funkcjonalność. Do tej pory mieszkańcy tej części miasta wjeżdżali do swoich posesji z deptaku wąskim przejazdem od ul. 12 Marca pomiędzy kamienicami.
– Nowy ciąg pieszo-jezdny z miejscami postojowymi, niewątpliwie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców w tym kwartale ulic – ocenia Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa ds. rozwoju miasta. – Do tej pory uciążliwym i mało bezpiecznym był dojazd mieszkańców do swoich posesji z deptaku, a teraz będzie on możliwy od ul. Reformatów.
– Jako radny z tej części miasta z satysfakcją stwierdzam, że uporządkowany i ładnie zagospodarowany został kolejny fragment Wejherowa. Nasze zabiegi przynoszą efekty i ta inwestycja będzie służyła mieszkańcom – stwierdził wejherowski radny Wojciech Kozłowski.
– Kolejny zakątek miasta został zagospodarowany i to w sposób biologicznie czynny – mówi natomiast radny Piotr Bochiński. – Każde zielone dodatkowe płuca w mieście są na wagę złota. Powstały tu w ramach rewitalizacji miejsca parkingowe, mieszkańcy mają spokój, wygodę i zdecydowanie ładniejsze widoki.
W ramach inwestycji powstała nowa ulica o długości 150 m. Wybudowano chodniki, nowe miejsca postojowe, kanalizację deszczową i oświetlenie, elementy kanalizacji sanitarnej, sieci elektrycznej i teletechnicznej. Budowa nowego ciągu wiązała się z pracami rozbiórkowymi istniejących nawierzchni, budynków i ogrodzeń. Wykonano też nowe ogrodzenia, odnowiono elewację budynku wraz z dociepleniem od ul. Reformatów. Powstały trawniki, posadzono 16 drzew, ok.170 krzewów (berberysy), bluszcz i trawy ozdobne.
Koszt realizacji wyniósł ponad 1,3 mln złotych. Zadanie objęte było dofinansowaniem unijnym. Inwestycję współfinansował również PEWiK w wysokości 90 tys. zł.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.