Ósmy rok nauki, pracy i zabawy

Piękne jesienne popołudnie, podniosły nastrój, eleganckie stroje pań i panów, lekkie poddenerwowanie organizatorów – tak wyglądało rozpoczęcia roku akademickiego na Wejherowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Uroczystość odbyła się 10 października w auli Kaszubsko Pomorskiej Szkoły Wyższej.

 

W wypełnionej po brzegi auli KPSW przy ul. Dworcowej dziękowano wolonatriuszom za ich pracę. Na zdj. poniżej upominek odbiera K. Wójcik, który odnawiał siedzibę WUTW.
W wypełnionej po brzegi auli KPSW przy ul. Dworcowej dziękowano wolonatriuszom za ich pracę. Na zdj. poniżej upominek odbiera K. Wójcik, który odnawiał siedzibę WUTW.

Koordynator WUTW Krystyna Laskowska przywitała licznie zgromadzonych słuchaczy, wolontariuszy i gości, a wśród nich prof. J. Cyberskiego rektora KPSW, zastepcę prezydenta Wejherowa B. Tokłowicza, członka Zarządu Powiatu G. Lisius, dyrektor biblioteki D. Balcerowicz, dyrektora YMCA G. Arabczyka.
– Ósmy rok pracy na naszym uniwersytecie rozpoczyna 260 słuchaczy-seniorów, w tym 60 nowych słuchaczy – powiedziała K. Laskowska. – Mają oni do wyboru 26 różnych zajęć prowadzonych przez wolontariuszy. Obok kontynuowanych przedmiotów, doszły nowe, takie jak teatrologia, socjologia i zajęcia pod hasłem „twoje zdrowie w twoich rękach”.
Studenci z kilkuletnim stażem w czasie wakacji nie próżnowali, spotykali się w różnych miejscach naszej pięknej Ziemi Kaszubskiej. Liderzy grupy turystycznej Edwin Nawrocki i Alicja Orszulak przygotowali wystawę pt. „Seniorzy WUTW na szlakach Ziemi Kaszubskiej”, którą oglądać było można we foyer WCK.
Inni studenci, Kazimierz Wójcik i Stanisław Zaraziński przez dwa tygodnie pracowali jako wolontariusze przy odnowieniu budynku przy ul. Kopernika 13. Otrzymali za to specjalne podziękowania i prezent w postaci pędzli, jako że swoje prywatne zużyli podczas prac remontowych.
W nowym roku zaplanowano nie tylko wykłady, ale też wycieczki, m.in. do Marszewa, na spektakl do Teatru Muzycznego oraz teatru w Warszawie, a także na występ Chóru Aleksandrowa do Gdańska.

Dwa dni przed inauguracją słuchacze WUTW spotkali się w Bazie Harcerskiej „Cedron” w Wejherowie, przy ognisku. Śpiewali i dzielili się wrażeniami z wakacji.
Podczas uroczystej inauguracji, głos zabrali też goście spotkania, nie szczędząc słów uznania pod adresem wykładowców i uczestników WUTW. Prezydent B. Tokłowicz stwierdził, iż tej uczelni nigdy nie brakuje studentów.
Przedstawicielka zarządu uczelni, Zenia Kołodziejczyk wymieniła wszystkie instytucje i organizacje, które są życzliwe i pomocne uniwersytetowi, dziękując m.in. redakcji „Pulsu Wejherowa” i red. A. Kuczmarskiej, za udostępnianie łamów gazety na informacje z działalności WUTW.
Spotkanie zakończył wykład dr G. Lisius na temat systemu finansowania samorządów terytorialnych.
Teresa Malinowska

Rubryka WIEŚCI z WUTW przygotowywana jest przez słuchaczy Uniwersytetu.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.