Nie było problemu z wyborem laureatów

Finał XVI Wejherowskiego Konkursu Literackiego „Powiew Weny”

Zakończyła się XVI edycja Wejherowskiego Konkursu Literackiego „Powiew Weny”. Wśród dorosłych uczestników konkursu najlepsi byli Małgorzata Borzeszkowska z Wejherowa oraz Dominik Kasicki z Gdańska, a wśród młodzieży pierwsze miejsce w dwóch różnych kategoriach zajęły: Oliwia Plichta z Gościcina oraz Zuzanna Dębiec z Wejherowa.

 

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w Filharmonii Kaszubskiej w ramach uroczystości obchodów 75-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie. Dyrektor biblioteki Ewelina Magdziarczyk-Plebanek stwierdziła, że jest to jeden z czołowych konkursów organizowanych od kilkunastu lat w bibliotece. Ten konkurs literacki rozwinął się zyskując rangę konkursu o charakterze wojewódzkim. Wyniki konkursu przedstawił Daniel Odija – przewodniczący jury konkursu, w którym zasiadali również: Piotr Schmandt i Ewelina Magdziarczyk-Plebanek.
Nagrody finansowe ufundowane przez Prezydenta Miasta Wejherowa wręczyli: prezydent Krzysztof Hildebrandt i zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz.
Nagrody rzeczowe dla młodych uczestników konkursu, ufundowane przez samorząd powiatu wejherowskiego, wręczył wicestarosta Jacek Thiel.
– Z przyjemnością muszę stwierdzić, że w tym roku był wyjątkowo wysoki poziom konkursu. Jako jurorzy nie mieliśmy kłopotu z wyborem najlepszych prac. Od razu wiedzieliśmy kto ma być na podium w liryce i prozie młodzieży oraz w liryce i prozie w kategorii dorosłych. Nie mieliśmy też problemu z ustaleniem kolejności laureatów. Nie mamy najmniejszych wątpliwości, że wybraliśmy najlepszych – powiedział pisarz Daniel Odija, przewodniczący jury.

 

Dorośli autorzy – poezja:
I miejsce Małgorzata Borzeszkowska z Wejherowa (nagroda 1200 zł), II miejsce Klaudia Janiak z Wejherowa (nagroda 800 zł), III miejsce Małgorzata Osowiecka z Sopotu (nagroda 500 zł).
Dorośli autorzy – proza:
I miejsce Dominik Kasicki z Gdańska (nagroda 1200 zł), II miejsce Krzysztof Szkurłatowski z Wejherowa (nagroda 800 zł), III miejsce Tomasz Magulski z Pętkowic (500 zł).
Młodzież – poezja:
I miejsce Oliwia Plichta z Gościcina, II miejsce Weronika Spławińska z Tczewa, III – Lilianna Wysocka z Wejherowa.
Młodzież – poezja:
Zuzanna Dębiec z Wejherowa, II miejsce Oliwia Lejman z Wejherowa, III miejsce Sebastian Filiński z Gdyni.
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.