O Wejherowie najpiękniej napisała autorka z Wołomina

Rozstrzygnięto konkursu na tekst piosenki o naszym mieście

W trakcie obchodów 75-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie, ogłoszono wyniki konkursu na tekst piosenki o Wejherowie.

 

Pierwsze miejsce zdobyła Joanna Makarczyk z Wołomina, która odebrała nagrodę 1200 zł. Drugie miejsce przyznano Małgorzacie Borzeszkowskiej z Wejherowa (nagroda 800 zł), a trzecie miejsce ex aequo otrzymały: Monika Kubisiak z Wejherowa (nagroda 500 zł) i Monika Górny z Przyborowic Dolnych (nagroda 500 zł).
W pierwszym etapie Konkursu organizowanego pod patronatem prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta, nagradzane są teksty, a w drugim etapie, pod patronatem starosty powiatu wejherowskiego Gabrieli Lisius, nagradzana jest muzyka napisana do wybranych wcześniej i nagrodzonych tekstów.
Konkurs na muzykę do piosenki z wybranego przez kompozytora utworu z aktualnie nagrodzonych tekstów odbędzie się w przyszłym roku. Zorganizuje go po raz trzeci Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Nagrody ufundował i wręczył prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt. W skład komisji konkursowej weszli: Ewelina Magdziarczyk-Plebanek, Tomasz Fopke i Michał Jeliński.
– Wejherowo ma szansę stać się najbardziej opiewanym miastem w Polsce, bo już piąty rok z rzędu organizuje konkurs na piosenkę o swoim mieście – powiedział Tomasz Fopke, dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, pomysłodawca konkursu. Co ciekawe, podobny konkurs odbywa się od niedawna tylko w Krakowie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.