Jakie będzie Pomorze?

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie zaprasza autorów do udziału w VIII edycji Konkursu Literackiego „Powiew Weny” pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta.

Tematem tegorocznego konkursu jest „Pomorze za setki i tysiące lat…”, motto zaś stanowi cytat z książki Davida Mitchella pt. „Atlas Chmur”, który brzmi: „Czas jest tempem, w którym znika przeszłość…”.
Konkurs ma charakter otwarty i jest rozgrywany w dwóch kategoriach: prozy i poezji w dwóch grupach wiekowych: „A” – od 16 do 19 lat oraz „B” – powyżej 20 lat. W kategorii prozy należy przesłać opowiadanie lub dziennik o objętości do 10 stron standardowego maszynopisu, a w kategorii poezji – 3 utwory.
Prace należy dostarczyć osobiście lub przesłać Powiatowej i Miejskiej Biblioteka Publicznej w Wejherowie przy ul. Kaszubskiej 14 do końca października 2013 roku w 3 egzemplarzach maszynopisu oraz dodatkowo na płycie CD, z dopiskiem: „Powiew Weny”.
Nagrodami w konkursie są: w grupie wiekowej „A” – nagrody rzeczowe w formie sprzętu multimedialnego, w grupie wiekowej „B” – nagrody pieniężne:
I miejsce – 700 zł , II miejsce – 500 zł , III miejsce – 300 zł
Ponadto w każdej kategorii zostaną przyznane wyróżnienia.
Biblioteka serdecznie zaprasza do udziału w tegorocznej edycji konkursu.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.