Bieg Patriotów w gminie Łęczyce

Dla uczczenia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Gminna Instytucja Kultury i Biblioteka w Łęczycach z siedzibą w Strzebielinie zaprasza do udziału w IV Biegu i Marszu Nordic Walking „Bieg Patriotów” na dystansie około 7,5 km. Bieg odbędzie się w niedzielę 7 listopada br. w Kaczkowie w gminie Łęczyce.

 

Celem imprezy jest popularyzacja biegania i zdrowego trybu życia, łączenie sportowej rywalizacji z rekreacją i turystyką oraz promowanie atrakcji i walorów turystycznych gminy Łęczyce. Celem biegu jest również upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości.
Zawody odbędą się w dwóch kategoriach: bieg oraz marsz nordic walking – oba na dystansie około 7,5 km. Start i meta będzie przy świetlicy wiejskiej w Kaczkowie. Trasa, oznakowana biało-czerwoną taśmą, przebiega drogami gminnymi, leśnymi o zróżnicowanej nawierzchni.
Impreza rozpocznie się o godz. 10.00 wydawaniem pakietów startowych.
O godz. 11.00 zaplanowano start marszu nordic walking, a o godz. 11.30 start biegu. O godz. 13.30 na metę przybędą ostatni uczestnicy biegu (limit czasu 2 h), a o godz. 14.00 nastąpi zakończenie imprezy, podczas którego zostaną wręczone nagrody, a uczestnicy wspólne zaśpiewają pieśni patriotyczne.
Zapisy na zawody drogą elektroniczną prowadzone są do 05.11.2021 (piątek) do godz. 12.00. Istnieje też możliwość zapisania się na miejscu przed rozpoczęciem imprezy. Limit uczestników biegu i marszu NW to 100 osób. Opłata startowa wynosi 50 zł w dniu zawodów 70 zł. Szczegóły na: https://elektronicznezapisy.pl/event/6396/strona.html

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.