Smak wieczności w Strzebielinie

W Strzebielinie odbyła się premiera spektaklu Grupy ODEON, który działa od prawie pięciu lat i znany jest publiczności z kilku udanych przedsięwzięć teatralnych. Spektakl „Smak wieczności” to widowisko muzyczne, pelne wampirów, zjaw oraz postaci ze świata magii. Zagrało w nim ponad 40 aktorów, a autorem i reżyserem jest twórca teatru ODEON, zawodowy aktor – Dawid Kwidziński.

Tematem „Smaku wieczności” jest walka o własne marzenia, która przenosi się z pola bitwy do własnego wnętrza i okazuje się bardzo niebezpieczna. Na scenie pojawiają się wampiry, wiedźmy, duchy, elfy i zmiennokształtni, którzy są wśród nas, ale należą do świata nocy. Rządzą tam surowe zasady, a miłość oznacza złamanie wszystkich praw. Bohaterowie spektaklu posiadają niezwykłe umiejętności, władają magią, są nieśmiertelni. Powinni ukrywać swoje istnienie przed ludźmi i nie wiązać się ze zwykłymi śmiertelnikami, ale gdy w grę wchodzi walka o przetrwanie, zapominają o wszystkich zasadach. Nawet o tych, za których złamanie mogą zapłacić najważniejszą cenę…
Niesamowita historia, a także muzyka, taniec i śpiew, wspaniałe kostiumy, nad którymi pieczę sprawowała Magda Mrzygłocka i scenografia, o którą zadbała Martyna Formella  – wszystko to bardzo spodobało się licznej publiczności, uczestniczącej w premierze w strzebielińskiej szkole podstawowej. Spektakl nagrodzono gromkimi oklaskami i owacją na stojąco.
– Cieszę się bardzo, że nasze kolejne, teatralne dzieło spodobało się widzom. Jestem dumny z moich aktorów; ich znakomita gra podniosła poprzeczkę bardzo wysoko. Jednak nie  ukrywam, że denerwowałem się, czy wszystko pójdzie po mojej reżyserskiej myśli  – powiedział po premierze Dawid Kwidziński, autor, reżyser i aktor w jednej osobie. Mieszkaniec Strzebielina jest aktorem Teatru „Baza” w Warszawie, ale w wolnych chwilach wraca do rodzinnej miejscowości, aby przygotowywać kolejne przedstawienia ODEONU. W grupie działa ok. 50 młodych ludzi, studentów, licealistów, a nawet gimnazjalistów.
Młodzi aktorzy mają za sobą udane spektakle, poświęcone bł. Janowi Pawłowi II, Mojżeszowi i św. Maksymilianowi Kolbe, a co roku w Wielki Piątek na ulicach Strzebielina prezentują Misterium Męki Pańskiej. Wystawiali też przedstawienie dla dzieci „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”.
Anna Kuczmarska

Wkrótce w Wejherowie można będzie obejrzeć inny spektakl w wykonaniu Grupy ODEON, prezentowany z okazji Dnia Papieskiego.  13 października o godz. 20.00 w kościele św. Anny zaprezentowana zostanie wzruszająca sztuka o bł. Janie Pawle II.  W imieniu organizatorów i aktorów zapraszamy na to wydarzenie religijno-kulturalne.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.