Podziękowania dla nauczycieli

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

Tegoroczne obchody odbyły się w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Rumi. Wydarzenie było okazją do złożenia podziękowań i życzeń nauczycielom i pracownikom oświaty za trud wkładany w rozwój, wychowanie i kształcenie młodego pokolenia.

 

Fot. Starostwo w Wejherowie
Fot. Starostwo w Wejherowie

Podczas uroczystości starosta wejherowski nagrodziła 33 nauczycieli ze szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Wejherowski. Wyróżnienia zostały przyznane za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej.
– Dzień Edukacji Narodowej, obchodzony 14 października na pamiątkę powstania Komisji Edukacji Narodowej, przypomina nam o wielkiej wartości, jaką jest edukacja oraz o szczególnym posłannictwie i roli społecznej Tych, którzy tę wartość urzeczywistniają codzienną pracą. Dziękuję Państwu za trud wkładany w rozwój, wychowanie i kształcenie młodego pokolenia, za przewodnictwo w drodze do zdobywania wiedzy, codzienny wysiłek, cierpliwość oraz wsparcie w poznawaniu świata – mówiła Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.
Jak wspomniała starosta, w nowym roku szkolnym w placówkach oświatowo-wychowawczych prowadzonych przez powiat uczy 803 nauczycieli, zatrudnionych jest 57 pracowników administracji oraz 182 pracowników obsługi.
W trakcie wydarzenia nastąpiło także uroczyste otwarcie Centrum Rozwoju Osobistego tzw. „Rozwojowni”, które zostało zaaranżowane w miejscu starej biblioteki. Odbywać się tu będą warsztaty rozwoju osobistego, które mają pomóc w nauce kreatywności i nieszablonowego rozwiązywania problemów oraz w dalszej ścieżce edukacyjnej uczniów PZS nr 1 w Rumi.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.