Recenzja, zdjęcie i słuchowisko

Pracownicy i czytelnicy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie zostali docenieni i wyróżnieni w aż trzech różnych konkursach.

Pierwszy dotyczył recenzji książki wydawnictwa Galaktyka. Wyróżnienie otrzymała praca  Katarzyny Rafałko z wejherowskiej biblioteki, będąca recenzją książki Jan Fennell pt. „Zapomniany język psów”. Można ją przeczytać na stronie biblioteki, w zakładce „recenzje”.
Konkurs Fundacji Czas Dzieci polegał na stworzeniu słuchowiska na podstawie wiersza Juliana Tuwima. Biblioteka zrealizowała je na podstawie utworu „Mróz”, zapraszając  do udziału dzieci: Kingę Bulczak, Damian Bulczak, Maksymiliana Wiese, Michalinę Bojke, Pawła Bojke, Julię Olejniczak, Marię Olejniczak i Martynę Dawidowską. Opiekę sprawowały: Józefina Opczyńska i Magdalena Białczak, a montaż wykonał Mirosław Ruszczyk.
Wyróżnionego w konkursie słuchowiska można posłuchać na stronie biblioteki. Zostanie ono także opublikowane na stronie Fundacji Czas Dzieci oraz w wybranej rozgłośni radiowej.
Z kolei w konkursie organizowanym na relację z akcji „KsięgoZbiór”, która odbyła się 11 sierpnia w Parku Miejskim w Wejherowie, zwyciężył czytelnik wejherowskiej biblioteki,  Filip Rafałko, zdobywając nagrodę w kategorii fotografia.

KR.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.