IV Rodzinny Przegląd Pieśni Seniora

W niedzielę w Pałacu w Wejherowie odbył się IV Rodzinny Przegląd Pieśni Seniora. Spotkanie przebiegało w sympatycznej, rodzinnej atmosferze. Było okazją do dobrej zabawy i integracji seniorów.

 

– Jestem pod ogromnym wrażeniem i podziwem dla każdego z wykonawców – mówi Jacek Drewa, pomysłodawca przeglądu, wiceprezes stowarzyszenia „Żyj Godnie”. – To niezwykle głębokie przeżycie estetyczne ale także rozrywkowe. Każdy z uczestników włożył serce w wykonanie swojego repertuaru. Słuchaliśmy piosenek i pieśni o różnej tematyce, od biesiadnych, rozrywkowych, kaszubskich po pieśni kościelne czy utwory klasyczne przełożone na język polski oraz kaszubski. Zespoły zadbały o choreografię swojego występu oraz kostiumy. Uczestnicy często przebierali się w jednakowe stroje, podkreślając swoje zaangażowanie oraz profesjonalne podejście do przeglądu. Bardzo się cieszę, że mogliśmy poprzez to wydarzenie jednoczyć grupy senioralne oraz osoby niepełnosprawne we wspólnym śpiewie i zabawie. Serdecznie zapraszam na kolejną edycję Przeglądu już za rok.
Organizatorami kolejnej edycji Przeglądu byli:
Stowarzyszenie Wsparcia Osób Niepełnosprawnych i Seniorów „Żyj Godnie” oraz Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: starosta wejherowski Gabriela Lisius, sekretarz Rady Ministrów w Kancelarii Premiera Małgorzata Zwiercan oraz doradca Prezydenta RP – Marcin Drewa.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.