Inauguracja i integracja

W siedzibie Wejherowskiego Uniwersytetu III Wieku przy ul. Kopernika 13 zakończyły się zapisy na jesienno-zimowy semestr kolejnego roku akademickiego. Trwają intensywne przygotowania do zajęć. Zaplanowano już uroczystą inaugurację i spotkanie integracyjne przy muzyce.

Fot. Grażyna Szczepanowska
Fot. Grażyna Szczepanowska

Zgodnie z tradycją, setna studentka, która zapisała się na zajęcia otrzymała drobny upominek. Tym razem była to Zofia Lisiecka.
Semestr rozpocznie się od spotkania integracyjnego w Bazie Harcerskiej „Cedron” przy śpiewie, dobrym humorze i grochówce 8 października br. o godz. 11.00.
Zgłoszenia można składać przy zapisach z drobną wpłatą 3 zł. Studenci WUTW zapraszają wykładowców i wszystkich mieszkańców miasta i powiatu, którzy lubią i wspierają tę instytucję.
Uroczysta inauguracja roku odbędzie się w Kaszubsko Pomorskiej Szkole Wyższej przy ul Dworcowej 10 października o godz. 16.00, a już 18 października pani Wanda Kantecka organizuje wyjazd do Teatru Muzycznego na musical „Chłopi” wg. powieści Reymonta.
Zajęcia w wejherowskim uniwersytecie odbywają się już od ośmiu lat, a na ulicy Kopernika 13 od półtora roku. Drugi rok kieruje uczelnią Krystyna Laskowska, przy wsparciu Rady Uczelni. Radę stanowią „kobiety pracujące, które żadnej pracy się nie boją” – jak same mówią, a dowodem na to jest lśniąca czystością pracowicie wysprzątana czekająca na swoich słuchaczy siedziba WUTW. Otynkowana z zewnątrz z zadbanym trawniczkiem jest dowodem na to, jak bardzo cennym jest ten obiekt dla studentów seniorów, którzy są z niego dumni.
A wspomniane  „kobiety pracujące” widoczne na na zdjęciu ponieżej to: wyspecjalizowane w myciu okien – Zenia Kołodziejska (przewodnicząca Rady Uczelni),  Stasia  Białas i nasza kronikarka Terenia Malinowska. O podłogi zadbała Bogna Zubrzycka – rzecznik prasowy, a o toalety Krystyna Laskowska – koordynator WUTW.         
BoZ.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.