Udane wakacje

Po wakacjach zostały tylko wspomnienia. Grupa 130 harcerzy i zuchów Hufca ZHP Wejherowo  im. Partyzantów Kaszubskich z przyjemnością wspomina letnią przygodę w Borach Tucholskich nad jeziorem Dybrzyk w Czernicy. Jak co roku, harcerskie wakacje były bardzo udane i pełne przygód.

Kolonia zuchowa poznawała zasady Igrzysk Olimpijskich, współzawodnicząc w różnych zawodach i dyscyplinach niekoniecznie olimpijskich, zdobywając przy tym  medale. Zuchy pływały także na kajakach i łodziach żaglowych .
Starsi obozowicze doskonalili techniki harcerskie i pionierkę obozową na zmianę ze sztuką żeglowania. Udali się też na jednodniowy rejs oraz na wycieczkę do Chojnic, podczas której rozegrali grę miejską.
Harcerze starsi i wędrownicy wykazali się hartem ducha, gdy podczas dwudniowego rejsu żaglówkami do Kopernicy w nocy spadł deszcz a wiatr ucichł, i trzeba było wracać do obozu zawzięcie wiosłując.
Grupa harcerska i starszoharcerska  wykazały się wzorową postawą stawiając, a po skończonym obozie zwijając namioty zuchów. Na szczególne podziękowanie zasłużyła  grupa kwatermistrzowska, która przygotowywała „las”  i łodzie na przyjazd  harcerzy.
Pożegnalne wspólne ognisko pokazało jak bardzo wszyscy zżyli się ze sobą. Zarówno opieka starszych nad młodszymi jak i cała integracja to zasługa instruktorów. Komendantem całego zgrupowania był dh phm. Jacek Stefaniszyn.
W lipcu odbył się jeszcze jeden obóz. 50 harcerzy Hufca Wejherowo ze Szczepu im. Żołnierzy Niezłomnych w Luzinie, wyjechali w Bieszczady. Zakwaterowani w Harcerskiej Bazie Obozowej Nasiczne, spędzili czas na wędrowaniu po górskich szlakach.
W Harcerskiej Akcji Letniej 2013 wzięło udział 180 harcerzy  zuchów i instruktorów z wejherowskiego Hufca ZHP.
Liczna grupa mogła wyjechać na wakacje dzięki dofinansowaniu kilku instytucji:  Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta Wejherowa oraz Gminy Wejherowo.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.