100-lecie harcerstwa na Ziemi Wejherowskiej

Sto lat temu na terenie Wejherowa oraz utworzonego w 1920 roku powiatu wejherowskiego tworzyło się polskie harcerstwo. Z tej okazji na Placu Jakuba Wejhera odbyła się uroczystość, upamiętniająca 100-lecie działalności harcerstwa na tym terenie (zdjęcie obok). Elementem obchodów jubileuszu był przegląd piosenki morskiej i turystycznej (zdjęcie poniżej), okolicznościowa wystawa w parku oraz festyn integracyjny.

 

Fot. Leszek Spigarski  Więcej zdjęć na: facebook.com/PulsWejherowa
Fot. Leszek Spigarski
Więcej zdjęć na: facebook.com/PulsWejherowa

Podczas uroczystego apelu wręczono podziękowania władzom miasta, powiatu, gminy oraz przedstawicielom różnych instytucji. Komendant wejherowskiego Hufca ZHP phm. Dawid Schwann wyróżnił harcerzy oraz harcerki.
– Od 100 lat działalność Związku Harcerstwa Polskiego przeplata się z losami Ziemi Wejherowskiej i jest głęboko zakorzeniona w życiu społecznym. Harcerstwo kształtuje osobowość kolejnych pokoleń młodzieży w duchu patriotyzmu i postaw obywatelskich – powiedział m.in. prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt. – To niezwykły ruch o wyjątkowym dorobku organizacyjnym i programowym. Tak, jak 100 lat temu ma wiele do zaoferowania dzieciom i młodzieży.
Prezydent K. Hildebrandt wręczył komendantowi Hufca ZHP Wejherowo Dawidowi Schwannowi Statuetkę Jakuba Wejhera.
W ramach obchodów Hufiec ZHP Wejherowo zorganizował m.in. konkurs na odznakę 100-lecia działalności, jubileuszowy XXV Przegląd Piosenki Morskiej i Turystycznej „Mielizna” oraz festyn integracyjny dla szczepów Hufca ZHP Wejherowo.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.