Jubileuszowy festyn i wygrany mecz

Piłka nożna. 100-lecia Wejherowskiego Klubu Sportowego „Gryf”

W słoneczną niedzielę na Wzgórzu Wolności odbył się festyn z okazji 100-lecia Wejherowskiego Klubu Sportowego Gryf. Na stadion Gryfa przybyli liczni mieszkańcy Wejherowa, w tym wiele rodzin z dziećmi. Z pewnością nikt nie żałował tak spędzonego popołudnia, bo atrakcji nie brakowało, a do tego panowała wspaniała atmosfera klubowego święta.

 

Dla najmłodszych uczestników przygotowano m.in. dmuchane zamki, watę cukrową i pop corn, malowanie twarzy, foto-budkę z datą i herbem Gryfa, ale także widowiskowe rozgrywki w piłkę nożną w piłkach dmuchanych, które bawiły również dorosłych. Jak informuje Rafał Szlas, członek Zarządu WKS Gryf, radny miejski i jeden z organizatorów imprezy, nagrodę otrzymała nie tylko zwycięska drużyna tej rywalizacji (2-dniowy pobyt w „Słonecznej Zatoce” w Gowidlinie), ale również uczestnicy innych konkursów. Dla młodzieży i dorosłych zorganizowano m.in. konkurs rzutów karnych z nagrodami. Jak na festyn przystało były napoje zimne i gorące oraz grill.
– Wejście na festyn było bezpłatne, ale każdy musiał mieć przy sobie coś związanego z Gryfem. Kto nie miał, mógł kupić jakiś gadżet przy bramie wejściowej. A było w czym wybierać m.in. koszulki, szaliki, pamiątki itp. – mówi Rafał Szlas. – Zależało nam przede wszystkim na kibicach i ich rodzinach, aby wszyscy poczuli atmosferę klubowego jubileuszu. Cieszę się, że przez festyn przewinęło się wiele osób związanych w przeszłości z Gryfem m.in. działacze, trenerzy i zawodnicy. W dodatku była piękna, słoneczna pogoda.
Po południu na festyn przybyli przedstawiciele władz miasta i powiatu, aby wziąć udział we wspólnej zabawie i spotkać się z zawodnikami wszystkich sekcji klubu. Podczas spotkania prezydenci Wejherowa Krzysztof Hildenbrandt i Arkadiusz Kraszkiewicz razem z wicestarostą Jackiem Thielem wręczyli zawodnikom upominki przygotowane z okazji 100.lecia WKS Gryf. Upominki otrzymali też wieloletni trener Gryfa Wojciech Bork oraz gospodarz klubu Zbigniew Hallmann. W spotkaniu uczestniczyli też radni miejscy: Jacek Gafka, Leszek Szczypior, Wojciech Kozłowski oraz Mariusz Łupina. Wszyscy uczestnicy razem z kibicami zrobili sobie wspólnie jubileuszowe zdjęcie pamiątkowe.
Prezydent Krzysztof Hildebrandt powiedział, że historia klubu to również historia miasta i wyraził radość, że wspólnie kibicami i zawodnikami mógł brać udział w festynie upamiętniającym stulecie tak ważnego dla miasta klubu. Życzył też dalszych sukcesów zawodnikom WKS Gryf.
– Dziękujemy za tak miłe słowa. Nasz klub jest obecnie w tarapatach i przeżywa pewne trudności. Przysłowie mówi, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, a miasto i powiat nie odwróciły się od nas. Jestem przekonany, że będzie coraz lepiej i w imieniu wszystkich dziękuję za te słowa otuchy – powiedział Piotr Ruszewski, prezes WKS Gryf.
W imieniu Zarządu WKS Gryf Rafał Szlas wyraził podziękowanie władzom miasta i powiatu oraz głównym sponsorom, w tym m.in. firmom Olimp, Słoneczna Zatoka, Restauracja 5. Piętro i Nord-Pol, bo bez ich wsparcia i pomocy nie udałoby się przeprowadzić tej jubileuszowej imprezy.

 

W ramach festynu został rozegrany towarzyski mecz piłki nożnej, w którym Gryf II pokonał MKS Władysławowo 4:0.
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.