Oficjalne oddanie zadań drogowych w gminie Łęczyce

Zakończyły się prace remontowe na drogach powiatowych w gminie Łęczyce. Zadania zrealizowane w Świchówku i Dzięcielcu otrzymały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 

Na terenie gminy Łęczyce oddano do użytku dwa zadania drogowe na odcinku Świchowo – Świchówko oraz Dzięcielec – Rozłaski Bór. Pierwsza droga łączy gminę Łęczyce z gminą Choczewo, zaś druga z powiatem lęborskim.
– Bardzo się cieszę z oddania kolejnych zadań drogowych. To bardzo ważne, aby systematycznie modernizować stan infrastruktury drogowej, która przyczynia się nie tylko do poprawy bezpieczeństwa użytkowników ruchu, ale także komfortu życia mieszkańców – podkreśla Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.
W ramach prac na drodze powiatowej Kisewo – Żelazno na odcinku Świchowo – Świchówko wykonano remont nawierzchni o długości około 2,5 km. Zadanie objęło również ścinkę i uzupełnienie poboczy, usunięcie krzewów i odrostów występujących w pasie drogowym, regulację wysokościową zjazdów oraz wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.
Prace modernizacyjne na drodze powiatowej Rozłaski Bór – Nawcz na odcinku Rozłaski Bór – Dzięcielec polegały na remoncie 3,5 km fragmentu drogi, która była w bardzo złym stanie technicznym.
– O remont tej drogi od lat zabiegali mieszkańcy – mówi Wicestarosta Jacek Thiel. – Dlatego bardzo się cieszymy, że przy wsparciu Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg udało się zrealizować to zadanie.
W ramach inwestycji wykonano wyrównanie istniejącej nawierzchni poprzez jej sfrezowanie, nałożenie warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego i warstwy ścieralnej z mastyksu grysowego, pobocza gruntowe, remont istniejących zjazdów, poszerzenie jezdni do szerokości 5 m oraz oznakowanie poziome oraz pionowe.
Zadania zrealizowane zostały przez Powiat Wejherowski przy współpracy z gminą Łęczyce i przy 50% dofinansowaniu z RFRD. Łączny koszt obu inwestycji wyniósł 4,2 mln zł.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.