Sekrety Biblioteki

Gra mobilna dla małych i dużych

Gra mobilna „Sekrety biblioteki” została stworzona przez uczniów wejherowskiej Szkoły Podstawowej nr 9 w ramach projektu #czytamwbibliotece. W fabułę gry wplecione zostały miejsca, z którymi związana była Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie. Na trasie można było odnaleźć książki i zdobyć nagrody.

 

– Od tegorocznej wiosny trwały przygotowania do stworzenia tej gry mobilnej prowadzone w formie cyklu warsztatów z zakresu makrofotografii i zasad tworzenia gier mobilnych pod kierunkiem Krzysztofa Powałki – informuje dyrektor wejherowskiej biblioteki Ewelina Magdziarczyk-Plebanek. – Uczniowie pracowali nad technikami fotografowania i skanowania książek smartfonem. Następnie uczyli się techniki projektowania gry mobilnej. Ciekawym doświadczeniem było spotkanie międzypokoleniowe z seniorami, którzy opowiadali o korzyściach wynikających z czytania książek.
Gra mobilna „Sekrety biblioteki” była związana ściśle z jubileuszem 75-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej, a trasa gry, fabuła oraz pojawiające się przygody związane były z działalnością biblioteki.
Do gry przystąpiły 4 drużyny zewnętrzne dobrane przypadkowo, których zadaniem było zebranie na trasie jak największej ilości punktów. Motywacją do aktywności na trasie było też znajdowanie książek. W grze wzięli też udział poza konkursem uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9.
Nagrody zwycięzcom wręczył zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz.
Projekt #czytamwbibliotece dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.