Tylko siatkę słychać

X edycja Streetball MTK

Na zadaszonym boisku przy Szkole Podstawowej nr 8 w Wejherowie odbył się turniej koszykówki ulicznej „Streetball Małego Trójmiasta Kaszubskiego”.

 

W turnieju wystartowały 24 zespoły, co daje liczbę ok.100 uczestników.
W najciekawszej kategorii open mężczyzn zwycięzcą została ekipa „Tylko siatkę słychać”, która wystąpiła w składzie: Bartłomiej Bichowski, Piotr Podbielski, Sebastian Szmidtka i Maciej Blok. Drugie miejsce zajął „Wejherowski Pakiet”, a trzecie „Ała Team”. W rywalizacji w rocznikach 2007-2008 najlepsi byli „Borowiki”, a w najmłodszej kategorii, czyli w roczniku 2009 i młodsi wygrał zespół „Kidy z NBA”.
W zawodach rozegrano także konkurs rzutów za trzy punkty, a zwycięzcą w kategorii Open został Sebastian Szmidtka, a w dzieciach triumfował Jakub Fabich. Najlepsze ekipy otrzymały pamiątkowe puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wejherowie. Najlepsze zespoły w każdej kategorii otrzymały nagrody rzeczowe, a zwycięzcy w kategorii open mężczyzn dodatkowo wygrali czek w wysokości 1000 zł.
Głównym organizatorem streetballa był klub UKS Basket Ósemka Wejherowo, a konkretnie Kordian Zabrocki oraz Bartłomiej Woźniak. Była to już dziesiąta edycja tego turnieju, która odniosła ogromny sukces.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.