Dzień Strażnika Miejskiego

Dwaj aplikanci Straży Miejskiej – Rafał Malewski i Sebastian Ostaszewski odebrali mianowania na stopień młodszego strażnika. Był to jeden z elementów Dnia Strażnika. Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt spotkał się ze strażnikami i pracownikami wejherowskiej Straży Miejskiej, aby podziękować im za sumienną i rzetelną służbę na rzecz bezpieczeństwa w mieście.

 

Akty nominacji wręczyli: prezydent Krzysztof Hildebrandt, zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz i komendant Straży Miejskiej Zenon Hinca. Wyróżnienia za wzorową służbę otrzymali również inni strażnicy i pracownicy cywilni.
Prezydent Krzysztof Hildebrandt stwierdził, że jest dumny z wejherowskich strażników i nie wyobraża sobie funkcjonowania Wejherowa bez Straży Miejskiej.
– Nasi strażnicy od początku cieszyli się i cieszą do dziś szacunkiem i uznaniem wielu mieszkańców miasta, bowiem służą pomocą i należycie wykonują swoje obowiązki. Czuwają nad spokojem i porządkiem publicznym w mieście – powiedział K. Hildebrandt.
Komendant Zenon Hinca przypomniał, że dzień 29 sierpnia jako Dzień Strażnika wiąże się z uchwaleniem przez Sejm RP ustawy o strażach gminnych i miejskich z 1997 roku, a ta ustawa jest podstawowym dokumentem prawnym, na którym opiera się działalność Straży Miejskiej w Wejherowie. Wejherowska Straż Miejska jest formacją samorządową, powstała jako jedna z pierwszych w naszym kraju i pełni służbę całodobowo współpracując blisko z Policją, Strażą Graniczną oraz innymi służbami publicznymi.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.