Spotkanie z autorką „Aptekarza”

W wejherowskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej 24 sierpnia odbyło się spotkanie z Iwoną Bogusz – autorką powieści „Aptekarz”. O tej kryminalnej powieści, której akcja dzieje się w Wejherowie, pisaliśmy w jednym z wakacyjnych wydań „Pulsu” (nr 14, 22 lipca).

 

Spotkanie to prowadziła dyrektor MPB, Ewelina Magdziarczyk-Plebanek, uczestniczyli w nim zaś czytelnicy, w tym rodzina i znajomi debiutantki. Choć to określenie nie jest w pełni prawdziwe: Iwona Bogusz napisała już wcześniej kilka powieści kryminalnych, ale „Aptekarz” właśnie jako pierwszy trafił do druku. Może trzeba było zawsze umieszczać akcję w Wejherowie?
Podczas spotkania poruszono kilka interesujących kwestii. Były to zarówno wspomnienia „starych” wejherowian (zielarnia „Pod Orłem”, cukiernia „Złoty Róg”), piękniejący i zmieniający się Gród Wejhera (nie tylko w porównaniu do wielu podobnej wielkości miast w Polsce), kwestie pisarskich inspiracji (praca w Policji, fascynacja Agathą Christie). Pani Iwona mówiła też o swym dzieciństwie spędzanym na „górkach” i w parku, o pracy w jednej z wejherowskich szkół, o konieczności zachowania tajemnicy służbowej. Ponieważ poprzedni termin spotkania został odwołany z powodu złamania nogi – bohaterka wieczoru podzieliła się też refleksjami dotyczącymi niespodziewanych barier dla osoby poruszającej się na wózku.
Na koniec była okazja zdobycia autografu autorki.
Jan Plata-Przechlewski

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.