Rekonstrukcja historyczna tylko w internecie

Tegoroczna rekonstrukcja historyczna organizowana przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych Pułk Czarnieckiego z Wejherowa odbędzie się w dniach 9-12 września br. na Polanie Piknikowej przy Amfiteatrze Miejskim oraz w okolicy Młynu Cedrońskiego.

 

– Ze względu na ograniczenia związane z Covid-19 oraz trudności finansowe weźmie w niej udział tylko od 30 do 50 rekonstruktorów, a impreza będzie dostępna jedynie na żywo w internecie w sobotę 11 września w godz. od 12.00 do 21.00 – informuje prezes stowarzyszenia Krzysztof Zdunkowski.
W programie zaplanowano: atak wroga na Polski obóz (godz. 12.00-12.30), sąd oficerów (13.00-13.10), przesłuchanie jeńca (14.00-14:10), prace przy tunelu minerskim (16.00-16.15), Ostatni atak, czyli jak to z Jakubem Wejherem było (18.00-18.30) oraz sarmacka biesiada i pokaz ognia (21.00-21.15). Z powodu zmian w pogodzie, mogą być przesunięcia w zakładanym planie, ale poszczególne elementy wydarzenia w formie livestream, nagrania cały czas będą na naszym fanpage i na Youtube stowarzyszenia. Więcej na:
https://www.facebook.com/PulkCzarnieckiego
W przerwach między częściami rekonstrukcji, odbędą się pokazy rzemiosła i działań z życia żołnierza, m.in: kowalstwo, kucie gwoździ i noży, przygotowanie gofrów i podpłomyków na ognisku, pisanie gęsim piórem, przygotowanie krajek, szycie i kaletnictwo.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.