Nowe boisko szkolne

Kolejna inwestycja z Budżetu Obywatelskiego

Dzięki Wejherowskiemu Budżetowi Obywatelskiemu przy wejherowskiej SP nr 11 powstało ogólnodostępne boisko do piłki siatkowej o sztucznej nawierzchni. Koszt inwestycji wyniósł 335 tys. złotych, a wykonawcą był Zakład Usług Komunalnych w Wejherowie Sp. z o.o.

 

Fot. Urząd Miejski
Fot. Urząd Miejski

Z nowego obiektu przy szkole zadowolona jest dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 Wioleta Podolska oraz okoliczni mieszkańcy, którzy będą mogli korzystać z nowego obiektu sportowego, tak jak korzystają z już istniejącej infrastruktury. Obiekt ma charakter ogólnodostępny.
– Teren, na którym powstało boisko, był do tej pory niezagospodarowany – mówi Izabela Sikora, nauczycielka w SP 11, autorka projektu. – W projekt zaangażowała się cała społeczność szkolna: dzieci, rodzice, nauczyciele, a także okoliczni mieszkańcy. Bardzo nas to wszystko zintegrowało i mamy już następne pomysły.
Uporządkowano także teren wokół szkoły.
– W ramach Budżetu Obywatelskiego, przy SP 11 powstało już ogólnodostępne boisko do gry w piłkę ręczną oraz wiaty rowerowe z miasteczkiem ruchu drogowego – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – Kolejny obiekt o wymiarach 12,5 na 24,5 metrów został wykonany z nawierzchni poliuretanowej, a wokół jest nawierzchnia utwardzona z kostki betonowej. Zamontowano piłkochwyty oraz elementy małej architektury. Teren na którym znajdują się boiska, został oświetlony.
– Cieszymy się, że zrealizowany jest już kolejny projekt Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego – mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. – Jest to kolejna inwestycja, która w ramach budżetu partycypacyjnego powstała przy szkole. Dziękuję autorce, która zrobiła wszystko, aby to boisko powstało.

 

Nie niszczmy wspólnego dobra

Wioleta Podolska, dyrektorka SP 11
– Jest to bardzo wyczekiwana przez dzieci i społeczność osiedla inwestycja. Dziękuję całej społeczności szkolnej i osiedla za wsparcie w Budżecie Obywatelskim. Przy okazji apeluję do mieszkańców osiedla, aby traktowali nowe boisko jako dobro wspólne. Niestety, spotykamy się z przykładami niewłaściwego użytkowana i braku poszanowania terenu szkolnego. Dlatego prosimy nie dewastować, nie śmiecić i nie niszczyć boiska, które ma nam wszystkim służyć przez wiele lat.

 

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.