Koncerty i konkurs

Festiwal ArteFonie w Wejherowie

Z okazji 10-lecia działalności zespół Art’n’Voices zaprasza na pierwszy Festiwal ArteFonie, łączący różne gatunki kultury wysokiej. Podczas festiwalu, który prezentuje dokonania artystów młodego pokolenia, będzie można usłyszeć zarówno muzykę kameralną, chóralną, organową, improwizowaną, jak i folkową czy jazzową. Wśród patronów medialnych wydarzenia znalazł się „Puls Wejherowa”.

 

Festiwal ArteFonie to nowy, muzyczny przystanek kulturalny na mapie północnej Polski. Jego organizatorem i pomysłodawcą jest Art’nVoices – oktet wokalny, który zdobył uznanie w Polsce i za granicą, laureat Nagrody Akademii Fonograficznej Fryderyk 2021 w kategorii Album Roku – Muzyka Współczesna.
Wszystkie wydarzenia odbędą się w Wejherowie w pierwszy weekend września – w dniach 3-5.09 br., na który zaplanowane są trzy różne koncerty.
Festiwal rozpocznie się w piątek 3 września, a otworzy go koncert jazzowy związany z projektem „Cassubia” Jakuba Klemensiewicza i Dominika Kisiela, który powstał dzięki inspiracji pieśniami ludowego artysty z Jastarni – Mariana Selina. Koncert odbędzie się o godz. 20.00 w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej.
Sobotni wieczór 4 września zostanie wypełniony muzyką kameralną i organową w przestrzeni Kościoła NMP Królowej Polski, gdzie wystąpią artyści Maria Perucka – skrzypce oraz Roman Perucki – organy.
Festiwal zakończy się w niedzielę 5 września o godz. 19.00 koncertem jubileuszowym „Art’n’Voices – 10 lat na scenie”. Podczas tego wieczoru w kościele NMP Królowej Polski zespół wykona wybrane przez siebie utwory, prezentujące przekrój repertuarowy, w szczególności utwory polskich współczesnych kompozytorów, które zostały zarejestrowane na płycie „Midnight Stories”.
Ważnym wydarzeniem Festiwalu ArteFonie jest konkurs kompozytorski, którego laureat zostanie nagrodzony podczas koncertu jubileuszowego Art’n’Voices. Zwycięski utwór, wyłoniony spośród 37 nadesłanych prac konkursowych, zostanie w tym dniu prawykonany na żywo przez Zespół Wokalny Art’n’Voices.
Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

 

P R O G R A M F E S T I W A L U:

3.09.2021 (piątek) Koncert jazzowy:
„Cassubia” – Live at Sfinks700
Jakub Klemensiewicz – saksofon
Dominik Kisiel – fortepian
godz. 20.00 – Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie

4.09. 2021 (sobota) Muzyka kameralna i organowa:
Maria Perucka – skrzypce
Roman Perucki – organy
godz. 19.30 – Kościół p.w. NMP Królowej Polski

5.09. 2021 (niedziela) „Art’n’Voices – 10 lat na scenie”:
Koncert jubileuszowy Zespołu Wokalnego Art’n’Voices
godz. 19.00 – Kościół p.w. Chrystusa Króla w Wejherowie.

Koncert połączony z ogłoszeniem wyników Konkursu kompozytorskiego.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.