Muzyka, kino i książki

Wśród wielu wakacyjnych propozycji władz miasta dla mieszkańców Wejherowa oraz dla turystów znalazły się niedzielne koncerty letnie w parku i czwartkowe seanse filmowe w amfiteatrze. Na tarasie Pałacu działa też letnia biblioteka, a na trawniku nieco dalej w niedzielne poranki odbywają się zajęcia jogi.

 

Na małej scenie w parku wystąpił z recitalem m.in. wejherowianin Andrzej Marczyński Fot. Leszek Spigarski
Na małej scenie w parku wystąpił z recitalem m.in. wejherowianin Andrzej Marczyński Fot. Leszek Spigarski

W niedzielne popołudnie w Parku Miejskim w Wejherowie w ramach Koncertów Letnich 25 lipca wystąpił wejherowianin Andrzej Marczyński, a 1 sierpnia – Paweł Nowak z zespołem Klezmoret.
W niedzielę 8 sierpnia na małej scenie zaplanowano koncert Pinky Loops. 15 sierpnia na rynku odbędzie się Potańcówka Miejska, a 22 sierpnia w parku zagrają The Missing Part. 29 sierpnia zaplanowano spektakl dla dzieci: „Bakteriusz i Próchniak” w wykonaniu Teatr Komedii Valldall.
W kinie plenerowym w amfiteatrze (w czwartki o godz. 21.30) zaplanowano kolejne seanse: 5 sierpnia – „Urwis”, 12 sierpnia – „Żegnajcie głupcy”, 19 sierpnia – „(Nie)znajomi”.
W wakacyjne niedziele o godz. 9.30 odbywają się zajęcia jogi na świeżym powietrzu. Dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego, ćwiczenia na trawniku za Pałacem są darmowe i otwarte dla wszystkich. Uczestnicy muszą przynieść własną matę lub koc.
Zajęcia prowadzą: Magda Kamińska, Paula Krzemińska, Alicja Mazgajczyk, Marcin Lubowicz.
Na tarasie Pałacu działa Letnia Biblioteka (Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie), w ramach której odbywały się „Literackie środy”. W ub. tygodniu gościł tam Artur Jabłoński (na zdjęciu poniżej), a wczoraj, na ostatnim spotkaniu literackim tego lata – pisarka Kasia Keller oraz Bogna Zubrzycka.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.